Ogromne, regulowane tylne skrzydło, a także przeprojektowany układ wydechowy i ulepszone zawieszenie w inspirowanej rajdami limitowanej edycji Abartha.

Długa linia modeli edycji specjalnych Abartha ma nowego członka w postaci tego: Abarth 695 Tributo 131 Rally. Jest to limitowana wersja flagowego hot hatcha marki, 695 Tributo, i jak sama nazwa wskazuje, jest hołdem dla legendarnego Fiata 131 Abarth Rally.

Fiat 131 Abarth Rally zakończył swój ostatni rajd jako fabrycznie wspierany samochód rajdowy 40 lat temu, ale wcześniej pomógł marce trzykrotnie wygrać Rajdowe Mistrzostwa Świata – w 1977, 1978 i 1980 roku. Ten nowy 695 jest ukłonem w tym kierunku, a 695 jednostek zostanie udostępnionych na całym świecie.

Pod maską 695 Tributo 131 Rally jest wyposażony w ten sam czterocylindrowy silnik benzynowy 1,4 litra z turbodoładowaniem, co standardowy 695, rozwijający 178 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Przesyła tę moc na przednie koła za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów. 0-100 km na godzinę zajmuje 6,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 235 km na godzinę.

Układ napędowy uzupełnia specjalny sportowy układ wydechowy o nazwie Record Monza Sovrapposto, z podwójnymi, pionowo ustawionymi wylotami wydechu. Zawieszenie zawiera amortyzatory firmy Koni, a hamulce Brembo są standardowo wyposażone w wentylowane tarcze na tylnej osi.

W zestawie znajdują się również 17-calowe felgi z diamentowym wykończeniem, ale najbardziej wizualną modyfikacją jest zamontowanie nowego, dużego spojlera na klapę bagażnika. Nazywa się to spojlerem Assetto Variable i można go regulować w 12 stopniach, od zera do 60 stopni. Abarth twierdzi, że w najbardziej wyprostowanej pozycji może generować do 42 kg docisku przy prędkości 150 km na godzinę.

Niebiesko-czarny odcień jest hołdem dla kolorów użytych w oryginalnych wersjach Abartha 131, a zapaleni fani mogą znaleźć wokół samochodu szereg ‘easter eggs’, w tym grafiki sylwetki oryginału z lat 70. na dolnych częściach drzwi, zagłówki i deska rozdzielcza wykończona Alcantarą. Wewnątrz do tych akcentów dołączają fotele z tkaniny Sabelt z niebieskimi wstawkami i przeszyciami.