Asystent Google to doskonałe narzędzie, które jest z nami już od 2019 roku. Ta drobna aplikacja nierzadko poprawia nam humor dzięki swoim żartom, odpowiada na nasze pytania, a także pokazuje szeroką gamę swoich możliwości. Nasz elektroniczny asystent komunikuje się z nami w języku polskim, dzięki czemu rozmowy są sprawne i rzeczywiste. Wiele osób porównuje nowoczesnego asystenta do dobrze znanej asystentki IOSa – Siri, to bardzo trafne spostrzeżenie, jednak jak na razie tylko Google Assistance jest dostępny w wersji polskojęzycznej. Co dokładnie oferuje nam aplikacja? Przekonajmy się! 

Co potrafi Asystent Google? 

Możliwości asystenta są wręcz nieograniczone. Sztuczna inteligencja może przede wszystkim odpowiadać na nasze pytania, wykonywać za nas zakupy internetowe, rezerwować miejsca w kinach, a także restauracjach. Ponadto za pomocą poleceń głosowych możemy zarządzać kalendarzem oraz kontrolować wszystkie urządzenia podłączone do technologii smart home. 

Dzięki prostym pytaniom możemy zlokalizować najbliższą restaurację, bar szybkiej obsługi, sklep całodobowy, a także inne pożądane punkty. Inteligentny asystent podsunie nam także nową piosenkę, na którą akurat mamy ochotę. Dodatkowo jeśli czujemy się samotni lub smutni, możemy poprosić nowego „wirtualnego przyjaciela” o zwykłą rozmowę lub opowiedzenie dowcipu. 

Na początku korzystania z aplikacji asystenta możemy czuć się nieco skonfundowani ze względu na tracenie kontekstu lub gubienie się i odsyłanie nas do treści internetowych, jednak po pewnym czasie sami przekonamy się, że to narzędzie realnie wpływa na nasz komfort użytkowania urządzeń elektronicznych. 

Asystent Google rozumie zarówno proste, jak i skomplikowane polecenia. Oprócz włączania wybranych teledysków, czy opowiadaniu nam o pogodzie w danym mieście, sztuczna inteligencja może nam posłużyć jak wybitny tłumacz. Wystarczy że powiemy do niego ” Jak powiedzieć po japońsku: Poproszę herbatę z różą i szarlotkę” i już możemy cieszyć nowym daniem w zagranicznej restauracji. 

Obecnie wirtualny asystent posiada całe mnóstwo funkcji, które na co dzień mogą okazać się dla nas nieocenione. Doskonale rozwinięty system dostarcza nam ciekawych informacji w dowolnie wybranym momencie, a ponadto może sterować naszymi aplikacjami w telefonie – budzikiem, kalendarzem, aplikacją do wiadomości tekstowych. Jeżeli chcesz poznać wszystkie funkcje stale rozwijającego się asystenta to koniecznie zainstaluj aplikacje na swoim telefonie. Na początku musicie się dobrze poznać, aby wasza współpraca wyglądała perfekcyjnie!