Własny staw lub oczko wodne mogą stać się miejscem, przy którym możemy odpoczywać w otoczeniu natury. Wcale nie musi to być duży akwen. Wystarczy wybudować niewielki zbiornik wodny, który będzie zasiedlony rybami, a także posadzimy w nim bujną roślinność. Należy jednak pamiętać, iż samo założenie stawu lub oczka wodnego, to tylko jeden z etapów cieszenia się niesamowitym elementem wystroju naszego ogrodu. Powinniśmy również odpowiednio dbać o nasz akwen.

W jakim celu potrzebne są bakterie do stawu?

Wydawać by się mogło, że stworzenie niewielkiego akwenu w zaciszu przydomowego ogrodu pozwoli na zmobilizowanie tamtejszego ekosystemu do dbania o swoje nowe środowisko. Nic bardziej mylnego. Właśnie zbiorniki wodne wyróżniające się tak niedużą pojemnością zaliczają się do jednych najtrudniejszych, jeżeli chodzi o ich utrzymanie w czystości.

Pojawiające się zanieczyszczenia są praktycznie niemożliwe do usunięcia. To może przyczynić się do wymarcia ryb oraz innych zwierząt zamieszkujących staw, a także zniszczenia całej roślinności. Głównym skutkiem pojawiających się zanieczyszczeń jest zmniejszenie ilości tlenu, który jak wiadomo jest konieczny do życia organizmów oraz roślin.

Zalety stosowania biopreparatu do stawu

Rozwiązaniem na pozbywanie się zanieczyszczeń w stawie jest stosowanie preparatów zawierających korzystne bakterie. W składzie takiego produktu znajdują się mikroorganizmy saprofityczne, które są odpowiedzialne za pozbywanie osadów, a także usuwanie zanieczyszczeń, tak aby woda w stawie pozostawała przejrzysta. Ponadto bakterie przeznaczone do oczyszczania stawu są odpowiedzialne za eliminowanie nadmiaru pojawiających się glonów. Dodatkowo staw nie będzie zarastał, ale zachowasz odpowiedni poziom flory składającej się wyłącznie z wybranych przez Ciebie gatunków roślin.

Oprócz powyższych zalet, którymi wyróżniają się biopreparaty przeznaczone do przydomowego stawu, możesz jednocześnie być spokojny o to, iż takie środki są całkowicie bezpieczne dla środowiska, ludzi oraz zwierząt. W swoim składzie zawierają wyłącznie naturalne składniki. Zatem zyskujesz pewność, iż do stawu nie dodajesz żadnej chemii. Oczywiście chcąc uzyskać oczekiwany efekt, powinieneś pamiętać o regularnym stosowaniu biopreparatu we wskazanych przez producenta odstępach czasu. Dbając o aplikowanie dawki podtrzymującej, szczególnie w okresie od maja do września spowoduje, że ekosystem w zbiorniku wodnym będzie nienaruszony.

Gdzie kupić sprawdzone preparaty do stawu zawierające bakterie?

Wiedząc już, że korzystanie z biopreparatów do oczka wodnego lub stawu niesie ze sobą wiele zalet, a nawet wręcz jest konieczne, aby utrzymać czysty akwen, warto jeszcze sprawdzić, w jakim miejscu możesz zakupić takie produkty. Na pewno nie należy szukać tanich zamienników o nieznanym składzie. Jednym z zaufanych sklepów internetowych jest https://sklepekozet.pl. To właśnie w tym miejscu będziesz mógł zamówić biopreparaty, które w swoim składzie zawierają starannie wyselekcjonowane mikroorganizmy w odpowiedniej ilości, tak aby ich działanie było skuteczne.