Posiadając nietypowe wymagania wobec strefy roboczej czy gamingowej, możesz mieć spory problem ze znalezieniem gotowego biurka, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania i nie zagrozi bankructwem. Wówczas optymalnym rozwiązaniem wydaje się biurko na wymiar, którego każdy detal dopasowujesz do indywidualnych potrzeb. Jakie modyfikacje wchodzą w grę? Sprawdzamy na przykładzie oferty polskiego producenta Mobiusdesk.

Dopasuj rozmiar blatu

Wyobraź sobie, że możesz porozstawiać sprzęty i akcesoria na blacie dokładnie według potrzeb. Zamawiając biurko na wymiar, decydujesz o szerokości (długości) oraz głębokości blatu. W przypadku biurek Mobiusdesk maksymalna szerokość to aż 280 cm, a maksymalna głębokość – 130 cm (w zależności od wybranego materiału). Na bazie takiego mebla spokojnie zaaranżujesz ergonomiczną, dwustanowiskową strefę roboczą. To dla Ciebie za mało? Nie ma problemu! Istnieje możliwość wykonania na wymiar ponadgabarytowego biurka. W takim przypadku należy skontaktować się z producentem. Oczywiście na wymiar tworzone są także znacznie mniejsze biurka, np. o szerokości 80 cm i głębokości 50 cm. Grubość blatu jest każdorazowo dostosowywana do projektu. 

Dobierz kształt blatu

W standardowej ofercie Mobiudesk posiada 3 kształty blatów do wyboru, ale jeśli oczekujesz innej formy lub masz autorską wizję, istnieje możliwość zrealizowania biurka z blatem o dowolnym kształcie, zarówno z płyty CDF, jak i z naturalnego drewna. Dodatkowo producent oferuje fazowanie zarówno dolnej, jak i górnej krawędzi blatu. Potrzebne Ci jest naprawdę duże biurko np. w kształcie litery L? Dla Mobiudesk to żaden problem. Warto podesłać własny projekt w celu zweryfikowania aspektów technicznych przez ekspertów.

Zdecyduj o materiałach

Produkcja biurek na wymiar w Mobiudesk bazuje na dwóch materiałach: płycie CDF oraz drewnie dębowym. Biurka drewniane wykonywane są w klasie rustykalnej. Posiadają standardową grubość, tj. 26 mm oraz naturalne sęki i spękania, co czyni każdy model absolutnie unikatowym. Powierzchnia zostaje odpowiednio zabezpieczona i pokryta olejem OSMO. Z drewna, poza samym blatem, można wykonać szuflady, zabudowy czy uchwyty. Z kolei decydując się na model z płyty CDF, możesz wybrać białe lub grafitowe wykończenie. Widziałeś gdzieś blat z innych materiałów, o nietypowym wykończeniu? Na specjalnie życzenie Mobiudesk oferuje produkcję blatu z niestandardowych surowców i w innych kolorach.

Wybierz stelaż, który udźwignie wszystko

Mobiudesk dysponuje najmocniejszymi stelażami na rynku. Do wyboru pozostają konstrukcje standardowe 2-nożne o 175 kg udźwigu (z dodatkowym zapasem) oraz konstrukcje 4-nożne z rekordowym udźwigiem 350 kg! Na życzenie istnieje możliwość wykonania konstrukcji specjalnej, np. 5- lub 6-nożnej, dopasowanej do specyfiki danego projektu.

Dowolnie rozmieść moduły

Na etapie konfigurowania biurka na wymiar, w Mobiudesk masz możliwość praktycznie dowolnego rozmieszczenia modułów na blacie – w zależności od sposobu korzystania ze stanowiska pracy. Chodzi m.in. o lokalizację przepustów, które pozwalają uporać się z problematycznym okablowaniem. Do wyboru pozostają moduły montowane w blacie oraz podblatowe, jak gniazda zasilające. Odpowiednie wykończenie zabezpiecza cały element. Oczywiście możesz liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie optymalnego rozlokowania modułów.

Zaprojektuj szuflady

Produkcja biurka na wymiar bazuje na indywidualnym projekcie, dlatego masz wpływ na każdy aspekt mebla – na szuflady również. Możesz doposażyć biurko np. w szufladę pod klawiaturę, tradycyjną szufladę do przechowywania przedmiotów, specjalną szufladę na sprzęt muzyczny czy wariant pod konsolę.

Spersonalizuj swoje biurko

Możesz zlecić wykonanie na blacie (w każdym miejscu) własnych napisów, grafik lub logotypu o dowolnym rozmiarze. Dzięki temu Twoje biurko nabierze w pełni indywidualnego charakteru. Jeśli chcesz, wybrane elementy biurka zostaną wykończone na wskazany kolor z palety RAL. Dostępna jest szeroka gama barw. Malowanie proszkowe gwarantuje doskonałą trwałość.

Doposaż biurko w opcję regulacji

Mobiusdesk tworzy biurka na wymiar z regulowaną wysokością blatu. Funkcja elektrycznej regulacji wysokości pozwala jednym kliknięciem dopasować położenie blatu do potrzeb i charakteru pracy danego użytkownika.