Podróżowanie samochodem to Twoja codzienność? Jeśli robisz mnóstwo kilometrów
w ciągu roku, prawdopodobnie często spotykasz się z ryzykiem wystąpienia kolizji lub wypadku na drodze. Chcesz dowiedzieć się, co zrobić z uszkodzonym pojazdem i jak najszybciej przywrócić mu sprawność? Sprawdź ten artykuł!

Jeśli podczas podróży doszło do uszkodzenia Twojego samochodu, musisz czym prędzej znaleźć zakład mechaniki pojazdów, który zajmie się naprawą. W przypadku samochodów osobowych skutki kolizji to najczęściej uszkodzenia wizualne. Aby naprawić uszkodzony zderzak, maskę lub progi jest tylko jedno skuteczne rozwiązanie: blacharstwo samochodowe.

Czym zajmuje się blacharz samochodowy?

Usługi blacharza samochodowego obejmują nie tylko prostowanie wygiętych elementów karoserii, ale także wiele innych prac. Najważniejsze zadania blacharza samochodowego to:

  • wyrównywanie uszkodzonych powierzchni karoserii,
  • uzupełnianie ubytków,
  • prostowanie ramy pojazdu,
  • konserwacja elementów stalowych i czyszczenie z rdzy,
  • przygotowywanie elementów karoserii do dalszej obróbki,
  • lakierowanie i polerowanie.

Specjalista z zakresu blacharstwa samochodowego powinien mieć doświadczenie w zakresie montażu i demontażu poszczególnych podzespołów samochodowych. W pracy specjalisty na tym stanowisku niezbędne są także narzędzia takie, jak: nożyce, kliny, młotki, nitownice
i urządzeni do spawania.

Bezgotówkowa naprawa uszkodzeń samochodu – na czym polega?

Naprawy blacharskie pojazdów samochodowych to często wydatek na poziomie nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Jako osoba poszkodowana w kolizji nie zapłacisz za odnowienie pojazdu z własnej kieszeni. Możesz wybrać opcję bezgotówkowej naprawy blacharskiej.

Wystarczy, że skontaktujesz się ze sprawdzonym serwisem, oddasz uszkodzony pojazd,
a finalnie odbierzesz gotowy samochód
bez najmniejszej ryski na powierzchni lakierniczej. Dzięki temu pojazd mimo uczestnictwa w kolizji nie straci na wartości i zostanie przywrócony do pierwotnego stanu.

Decydując się na taką formę naprawy, nie musisz martwić się o formalności i proces ubiegania się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Tym zajmie się serwis realizujący bezgotówkową naprawdę Twojego samochodu.

Ekspresowa naprawa mechaniczna i blacharska – sprawdź ofertę Compet!

Jako osoba prywatna lub przedsiębiorca możesz zdecydować się na współpracę z firmą Compet. Szczegóły dotyczące oferty znajdziesz na stronie internetowej www.compet.pl. Podpisanie umowy gwarantuje dostęp do pełnej obsługi szkodowej pojazdu oraz ekspresowej naprawy blacharskiej w zweryfikowanych warsztatach.

Zgłaszając szkodę do zewnętrznego operatora, możesz zyskać:

  • pomoc assistance,
  • auto zastępcze na czas naprawy,
  • bezgotówkowe rozliczenie.

Taka forma naprawy pojazdu po kolizji lub wypadku drogowym daje gwarancję, że samochód zachowa gwarancję producenta i zostanie naprawiony z użyciem oryginalnych części. Likwidując szkody z Compet nie martwisz się o formalności, a o statusie naprawy będziesz informowany zawsze na bieżąco.