BMW M2 zawsze było ulubieńcem świata tuningu, a nowy G87 M2 nie będzie wyjątkiem. Choc design nowego M2 nadal budzi mieszane uczucia to agresywne linie stylistyczne i silnik S58 stanowią idealne pole testowe dla warsztatów tuningowych. Dostawy G87 M2 zaplanowano na kwiecień 2023 r., więc na razie wszystkie tunery mogą tylko wizualnie „bawić się” M2.

Manhart Performance potwierdził kilkoma renderami że przygotowuje zmodyfikowaną wersję zaprezentowanego niedawno BMW M2 nowej generacji (G87).

Rzut oka na zdjecia i jao radakcja podpisujemy się pod zdaniem ze nowe M2 może wyglądać obłędnie !

Model nosi nazwę Manhart MH2 560 i będzie wyposażony w 3,0-litrowy, sześciocylindrowy silnik TwinPower Turbo, wzmocniony fabrycznie 460 KM i 550 Nm do 560 KM i 650 Nm momentu obrotowego (nowy zestaw turbo, przeprogramowany moduł ECU…). Na razie nie podano danych dotyczących przyspieszenia do 100 km/h i maksymalnej prędkości.

Wzrostowi osiągów towarzyszy układ wydechowy ze stali nierdzewnej z kontrolą zaworów i rurami spustowymi z katalizatorem lub bez. Dostępne będą również zamienne rury wydechowe MANHART OPF-Delete z 200-ogniwowymi katalizatorami HJS i opcjonalnie 4 x 100 mm rury wydechowe z powłoką węglową lub ceramiczną.

Jak można się spodziewać, wrażenia z jazdy również ulegną poprawie. MANHART zmodernizuje układ zawieszenia o dwa warianty: pełne gwintowane lub sprężyny obniżające. Dział kół również otrzymuje aktualizację. Tutaj pokazane są MANHART Concave One w satynowej czerni ze złotymi akcentami. Karbonowa karoseria obejmuje przednią osłonę z włókna węglowego, tylny spojler z włókna węglowego, boczne osłony z włókna węglowego, przednie i tylne elementy aerodynamiczne z włókna węglowego oraz spojler dachowy z włókna węglowego. Dostępny jest również tylny dyfuzor z włókna węglowego MANHART ze środkowym światłem między czterema rurami wydechowymi.

Ponadto dostępny będzie zestaw niestandardowych naklejek w kolorze czarnym i złotym. Mówiąc o kolorach, w standardowej wersji BMW M2 G87 jest dostępne w kolorze Alpine White, Zandvoort Blue, Toronto Red, Sapphire Black i Brooklyn Grey. Żadne kolory BMW Individual nie są dostępne w momencie premiery, ale plotka głosi, że specjalny program malowania pojawi się w przyszłości.