Mężczyzna często ma spracowane dłonie, ale nie powinien mieć brudu za paznokciami, bo to dyskredytuje go jako mężczyznę zadbanego. W końcu facet, który dba o siebie zwraca uwagę na każdy, nawet najdrobniejszy szczegół i wszelkimi defektami bardzo szybko się zajmuje. Jeżeli też chcecie uchodzić za zadbanych, a do tej pory nie przywiązywaliście wagi do pielęgnacji rąk, to koniecznie poznajcie garść naszych rad na temat dbania o ręce i paznokcie.

Zaopatrz się w przybornik do paznokci dla mężczyzn i rozpocznij manicure

Na samym początku musisz zaopatrzyć się w zestaw do paznokci męski. W końcu nie możesz cały czas podbierać tych rzeczy Twojej partnerce. Nie potrzebujesz wiele akcesoriów, a taki przybornik możesz zawsze i wszędzie zabrać ze sobą ze względu na kompaktowy rozmiar. Zestaw do manicure dla mężczyzn nie jest duży. Warto więc wymienić jego elementy. Otóż nie może zabraknąć w nim nożyczek do obcinania skórek lub cążków. Te ostatnie akcesoria posłużą Ci też do obcinania samych paznokci. Oczywiście nigdy nie da się tego zrobić idealnie równo, dlatego trzeba jeszcze sięgnąć po pilnik. W jaki sposób prawidłowo piłować paznokcie – w jednym kierunku czy w dwóch kierunkach? Na początek trzeba wiedzieć, że nie można piłować paznokci, które są wilgotne, zatem najpierw należy osuszyć dłonie i paznokcie. Istotne znaczenie ma gradacja pilniczka powinna mieć wartość 200, a jeśli masz grube paznokcie – 180. Do naturalnych paznokci najlepiej sprawdzają się pilniki szklane i kryształowe. W ich przypadku nie doprowadzi się do urazu mechanicznego wolnego brzegu paznokcia. Pilniki metalowe mogą powodować rozwarstwianie się i łamliwość. Jednak męskie paznokcie są często grubsze od kobiecych więc może nie będzie aż tak źle. Wreszcie dochodzimy też do odpowiedzi na wcześniej postawione pytanie. Absolutnie nie piłujemy w obu kierunkach, bo to także prowadzi do niszczenia, rozwarstwienia płytki. Piłujemy w jednym kierunku, długimi pociągnięciami. Nie piłujemy prostopadle, lecz pod kątem 45 stopni. Dobry przybornik do paznokci dla mężczyzn zapewni Ci szybkie i łatwe wykonanie męskiego manicure. Z czasem nabierzesz wprawy.

Nawilżaj skórę dłoni odpowiednim kremem

Kolejnym krokiem jest nawilżanie skóry dłoni. Wybierz odpowiedni krem nawilżający. Może zawierać też składniki przyspieszające gojenie, jeśli na swoich dłoniach masz jakieś ranki. Dobre nawilżenie zapewnia też większą gładkość skóry, choć trzeba pamiętać, że krem należy bardzo dokładnie, precyzyjnie i mocno wcierać. Trzeba też uważać, by na skórze na długo nie pozostał tłusty film. Jeśli masz zamiar za chwilę ubrać białą koszulę czy garnitur, a masz tłuste ręce, to nie jest to najlepszy pomysł. Pamiętaj, by na nawilżenie dłoni zawsze znaleźć odpowiedni czas. Można to robić po użyciu mydła, które wysusza albo ograniczyć się do nawilżania rano przed wyjściem do pracy i wieczorem przed snem.

Unikaj detergentów i środków drażniących, czyli sprzątaj w rękawiczkach

Duże znaczenie ma unikanie detergentów. Dotyczy to zarówno środków chemicznych do mycia, jak i polerowania, ale i tych stosowanych chociażby w ogrodzie. Zarówno w pracach domowych, jak i ogrodowych używaj rękawiczek, aby szkodliwe substancje nie dostały się pod skórę. Pamiętaj też by nie nadużywać płynów dezynfekcyjnych, które wysuszają skórę. Przed zmywaniem albo używaniem środka do mycia toalety zakładaj rękawiczki jednorazowe, które będą chronić Twoją skórę także przed szkodliwymi drobnoustrojami.

Chroń dłonie także przed nadmiernym promieniowaniem UV

Dłonie mogą być Twoją wizytówką. Jednak musisz odpowiednio o nie dbać. Nie tylko regularnie przycinać czy piłować paznokcie albo nawilżać klasycznym kremem nawilżającym, ale i stosować kosmetyki, które chronią przed nadmiernym promieniowaniem UV. Krem z filtrem można zastosować także na dłonie, ważne by odpowiednio się wchłaniał, a jednocześnie chronił także skórę dłoni przed czerniakiem. Jeżeli na dłoni masz jakieś znamię barwnikowe, to udaj się do dermatologa, by przy użyciu specjalnego urządzenia pomiarowego obejrzał zmianę.