Broda wygląda niezwykle męsko, dodaje charakterności i sprawia, że każdy mężczyzna czuje się lepiej. O tym, że takie zdobienie twarzy jest niezwykle popularne, stale przypominają nam najmodniejsze magazyny, ukazujące perfekcyjnych panów, wyposażonych w brodę. Jeśli należysz do mężczyzn, którzy chcą stać się posiadaczami tego wdzięcznego owłosienia, jednak nie chcą zapuszczać dodatkowo wąsów to świetnie trafiłeś. Przekonaj się jakie stylizacje brody nie wymagają dodatkowego meszku pod nosem i komu one najbardziej pasują. 

Broda bez wąsów ma sens!

Wiele osób uważa, że broda bez wąsów nie ma najmniejszego sensu. Inni zaś twierdzą, że taki zarost uwydatnia wszystkie męskie atuty i oczarowuje płeć przeciwną. Jeśli zdecydowałeś się na taką stylizację to koniecznie musisz pamiętać o dopasowaniu sposobu strzyżenia do swojego kształtu twarzy, fryzury, a także stylu ubioru. Osoby o owalnej, a także diamentowej twarzy, decydujące się na brodę, mogą liczyć na subtelne poszerzenie podstawy podbródka i rozciągnięcie rysów twarzy do boków. Dzięki temu mężczyźni nabierają nowego charakteru i prezentują się nienagannie w każdej sytuacji. Jakie propozycje brody bez wąsów oferuje nam współczesna moda? Oto one:

  • Chin curtain – czyli wianuszek lub kurtyna z włosów, rozciągająca się „od ucha do ucha” i przechodząca przez podbródek. Taka stylizacja jest prosta w pielęgnacji i umożliwia stworzenie zarówno krótszych, jak i dłuższych wersji. Panowie najczęściej decydują się na długość włosów, wynoszącą około 2,5/ 3 cm. Ten rodzaj brody świetnie sprawdzi się u mężczyzn posiadających gęsty, ciemny zarost. Zbyt rzadkie włosy i „dziury” w stylizacji nie będą tworzyły estetycznego efektu;
  • Lincoln Bread – czyli popularna broda Abrahama Lincolna, prezydenta Stanów Zjednoczonych to coś, co zdecydowanie dodaje klasy każdemu mężczyźnie. Aby uzyskać taką stylizację musisz uzbroić się w cierpliwość i pozwolić swobodnie rosnąć swojej brodzie przynajmniej przez miesiąc. Następnie konieczne jest przycięcie jej w taki sposób, aby wszystkie włosy miały jednakową długość, najczęściej broda kończy się kilka milimetrów powyżej jabłka Adama. Broda Lincolna wymaga dokładnego zgolenia wąsa i zarostu pod dolną wargą, dzięki czemu ona sama w sobie może prezentować się nienagannie. 

Te dwie propozycje cieszą się największą popularnością, jeśli jednak szukasz czegoś „delikatniejszego” to możesz zdecydować się na tradycyjną kozią bródkę, minimalistyczną i elegancją stylizację soul patch, czy też ekstrawagancką brodę Amisza, która nie wymaga nadmiernej pielęgnacji. Jak widać – broda bez wąsów to doskonała propozycja, która zdecydowanie dodaje klasy i uroku każdemu mężczyźnie. Wybierz jeden z polecanych wzorów i zobacz siebie w nowym świetle.