Camaro, czyli jedna z legend

Mało które auta tak doskonale zapadają w pamięć, jak amerykańskie muscle cary. Doskonałym przykładem jest Dodge Coronet czy Pontiac Trans Am. Niestety, obydwa te pojazdy nie przetrwały do dzisiejszych czasów, lecz są modele, które z sukcesami istnieją nadal. To Chevrolet Camaro. Bohater niezliczonej ilości filmów, świetnie prezentujący się niezależnie od generacji – a było ich na przestrzeni ostatnich 56 lat stosunkowo niewiele, bo 6. Camaro charakteryzuje się muskulaturą możliwą do osiągnięcia tylko przez samochody amerykańskie – żadna inna nacja na świecie nie ma odwagi do wyprodukowania czegoś tak odważnego. To także mocne silniki, najczęściej V8.

Chevrolet Camaro VI – wygląd i wyposażenie

Pomimo tego, iż charakter Camaro zawdzięcza się w szczególności mocnemu silnikowi i bezkompromisowej mocy, to jednak również wygląd może się bardzo podobać. Ostatnie zmiany skupiają się na unowocześnieniu detali nadwozia: jest optycznie niższe i agresywne, więcej w nim przetłoczeń i detali poprawiających aerodynamikę. W zależności od wersji, pakiet zderzaków, wersji kolorystycznych i wyposażenia może się różnić. Najbardziej znane pakiety to LT, SS, ZL1 oraz Z28.

Wnętrze Chevroleta bardzo subtelnie nawiązuje do poprzedniej generacji. Można to zauważyć w szczególności po typowej dla Camaro V obudowie zegarów, podzielonej na dwie części. Pozycja ekranu informacyjnego także znajduje się w lokalizacji dobrze znanej każdemu fanowi Camaro. Samo oprogramowanie jest bezbłędne i korzystanie z niego jest przyjemnością. Nawigacja, odtwarzacz muzyczny, internet – Chevrolet zadbał o przyjemność płynącą z podróżowania Camaro. A co z przyjemnością z samej jazdy? Tym zajmują się silniki, tradycyjnie bardzo dobre i niezwykle mocne.

Silniki w Camaro VI generacji 

Chevrolet Camaro jest jednym z tych pojazdów, które kupuje się tylko jako dodatek do… silnika. Najsłabszą jednostką jest V6 o pojemności 3.6L i mocy 335 KM. Żywiołem Camaro są jednak widlaste V8, spośród których można wybierać pomiędzy wersjami LT1 6.2L oraz LT4 Supercharged 6.2L. LT4 wyposażone jest w kompresor, a jego moc wynosi niebagatelne 650 koni mechanicznych. W zupełności wystarczyłoby to dla co najmniej czterech przeciętnych samochodów.  

Camaro – wymierający gatunek?

Coraz mniej jest już aut takich jak Camaro. Mocne silniki, bezkompromisowy charakter i wyjątkowy projekt nadwozia. Bezpośrednią konkurencją są jedynie Ford Mustang i Dodge Challenger, lecz prym w kwestii nowoczesnego wyglądu wiedzie zdecydowanie właśnie Camaro.