Wyposażenie domowej siłowni wcale nie jest łatwym zadaniem. Poszukując idealnych rozwiązań w Internecie możemy trafić na całe mnóstwo sprzętów, które gwarantują spektakularne efekty. Zazwyczaj takie produkty, oprócz rekomendacji producenta, posiadają wysoką cenę i zajmują sporo miejsca. Przedmiotem, który wyróżnia się dobrymi opiniami, jest tani i nie zajmuje zbyt dużej przestrzeni jest skakanka bokserska. To właśnie za jej pomocą możemy zgubić zbędne kilogramy, wysmuklić sylwetkę, a także zdecydowanie poprawić swoją kondycję. Zobacz na czym polega fenomen skakanki, ile należy ćwiczyć i jak wybrać najlepszą! 

Skakanka bokserska podstawą treningu 

Przydomek bokserski do skakanki wcale nie jest przypadkowy! To właśnie mężczyźni, zajmujący się tym sportem walki, uważają, że skakanie jest nieodłącznym elementem każdego treningu. Za pomocą kilkuminutowego ćwiczenia możemy skutecznie wpłynąć na swoją wagę, kondycję, równowagę oraz układ kostny. Zadowoleni z efektów skakanki będą także Ci, którzy dążą do wzmocnienia mięśni podudzia, rąk i brzucha, a także stawów. Przeprowadzając trening warto uwzględnić czas na skakance, choć ta czynność może wydawać się niezwykle męcząca przy słabej kondycji to jednak szybko przyniesie za sobą wiele korzyści. 

Szacuje się, że osoba o średniej kondycji bez trudu wytrzyma 30 minut ćwiczenia na skakance. Jeżeli Twój organizm nie pozwala Ci na przeprowadzenie tak długiej aktywności fizycznej to zacznij od kilku minut i stopniowo – co tydzień – zwiększaj jego czas o około 2 minuty. Samo skakanie to jednak nie wszystko. Aby móc szybko cieszyć się dobrymi efektami musimy zwrócić uwagę na szybkość i ilość skoków. Te modelujemy samodzielnie, za pomocą ruchu nadgarstków. Osoby zaawansowane mogą próbować różnych technik skoku, dzięki którym trening będzie ciekawszy. Krzyżowanie rąk podczas skoków zaangażuje dodatkowo ręce ramion.

 Na rynku dostępne są różne modele skakanek bokserskich, które możemy dopasować do swoich potrzeb. Jeśli stawiasz na wyczynowe skoki i starasz się wykonać ich jak największą ilość w najkrótszym czasie to wybierz model skakanki z licznikiem, który wyróżnia się niską wagą. Ciężkie skakanki (ważące nawet do 1.5 kilograma) doskonale wpłyną na budowę mięśni ramion, a skakanki do crossfit, wzbogacone cienką linką, doskonale wpłyną na poprawę zwinności. Oprócz tego wyboru zadecyduj, jaka długość będzie dla Ciebie odpowiednia – zasada głosi, ze skakanka powinna być o metr dłuższa od naszej wysokości. Jeśli kupisz za długą to nie ma się czym martwić – dobre skakanki posiadają regulację, umożliwiają dopasowanie do naszych wymiarów.