Już od wielu lat tatuaże stanowią nieodłączną część naszej kultury. Za ich pomocą możemy wyrazić swój charakter, pokazać swoją dusze i uzewnętrznić marzenia. Tatuaż husaria ma niebagatelne znaczenie dla naszej polskiej kultury. To doskonały symbol męstwa i zwycięstwa, który przeplata się z patriotyzmem. Ta formacja kawaleryjska była widoczna na polach bitew już w XVI wieku, to właśnie dzięki niej udało się przełamywać siły wroga. Doskonała strategia walki i moc uderzeń decydowały o polskim zwycięstwie na przestrzeni wielu lat. Mężczyźni wybierający ten wzór mają w sobie ogromną odwagę i siłę walki. Gdzie najlepiej wykonać taki tatuaż i jak on powinien wyglądać? 

Tatuaż Husaria w różnych odsłonach 

Najpopularniejszym wzorem tatuażu Husarii jest wojownik ze skrzydłami, przyczepionymi do swojej zbroi, który dzielnie dzierży polską flagę. Oprócz tego możemy dostrzec nasze Godło, symbolizujące przywiązanie do polskich korzeni i wiarę w zwycięstwo. W nieco większych szablonach możemy zauważyć także konia, na którym Husarz podbija wroga. Taki okazałe malowidło doskonale prezentuje się na dużych częściach ciała, w związku z czym może stanowić perfekcyjną ozdobę uda, przedramienia, pleców, a nawet klatki piersiowej. W przypadku tatuaży patriotycznych warto skłonić się ku kolorowym barwnikom. W ten sposób możemy wiernie odwzorować nasze narodowe kolory i stworzyć prawdziwe dzieło sztuki, oddające cześć historii. 

Husaria to także wyraz wolności – mężczyźni ruszający do bitwy wyglądali niezwykle lekko i wydawali się posiadać nadprzyrodzone moce, które pozwalają im pokonać nieprzyjaciół. Jeżeli cechuje Cię porywczy charakter, okraszony dumnym i mocnym duchem to z powodzeniem możesz zdecydować się na jeden z motywów husarii. 

Oczywiście duże malowidła to nie jedyna możliwość upamiętnienia przeszłości. W wielu salonach tatuażów możesz stworzyć swój indywidualny projekt opierający się na jednym z wybranych motów. Na nadgarstkach, szyi, biodrach czy żebrach rewelacyjnie będą prezentowały się husarskie skrzydła, przeplecione polską flagą. W ten minimalistyczny sposób możesz podkreślić swoje przywiązanie do ojczyzny i dać wyraz swojemu uporowi, a także odwadze. 

Tatuaże z motywem husarii mogą być także okraszone wodnymi kolorami. Delikatnie rozmyte polskie barwy będą stanowiły doskonałe tło dla mocnych linii husarza. Bohaterowie kawalerii Rzeczypospolitej zyskiwali miano nieustraszonych i niepokonanych. Doskonale radzili sobie w każdych warunkach i z powodzeniem pokonywali przeciwności losu. Czujesz, że masz z nimi wiele wspólnego? Wyraź to indywidualnym wzorem!