Decyzja o wykonaniu tatuażu powinna być dobrze przemyślana, ponieważ takie dzieło zostaje z nami na całe życie. Wiele osób decyduje się na wybór modnych wzorów, które w danej chwili przypadają im do gustu, jednak takie postępowanie nie jest zbyt dobre. Brak wiedzy dotyczącej znaczenia tatuażu może wpłynąć na naszą reputację i sprawić, że znaczne grono znajomych – znających symbolikę danego znaku – może odnieść mylne wrażenie, dotyczące naszej osobowości. Co oznacza tatuaż lasu i kto powinien się na niego zdecydować? 

Tatuaż las – poznaj znaczenie zanim go wybierzesz 

Każda osoba, interesująca się tatuażami, bez trudu zauważy, że las zyskuje coraz większe uznanie wśród wzorów. Najczęściej na wytatuowanie takiego znaku przyrody decydują się mężczyźni. Nic w tym dziwnego – las symbolizuje siłę, spokój, opanowanie, a także pewną dozę tajemnicy. Mocne, męskie linie wykonane przez profesjonalnego tatuatora mogą stanowić rewelacyjne arcydzieło, które na każdym wywoła piorunujące wrażenie. 

Mówiąc o symbolice lasu nie możemy zapominać o znaczeniu mitologicznym, gdzie taki znak uznaje się za miejsce niebezpieczne, w którym występują zarówno dobre, jak i złe moce. Las w dużej mierze oznacza także pewne ryzyko – podczas wyprawy w głąb drzew możemy natrafić na niebezpieczne zwierzę, a także dostrzec pewną tajemnice, kryjącą się pośród gałęzi. Właściciele takich dzieł uważani są za osoby stateczne, które wewnątrz siebie skrywają sekret, którym niechętnie dzielą się ze światem. Jeżeli ten opis idealnie oddaje Twój charakter to właśnie znalazłeś dla siebie doskonały wzór. 

Kobiece tatuaże lasu 

Oczywiście tatuaż las nie jest przypisywany tylko mężczyznom. Kobiety również mogą zdecydować się na takie dzieło, jednak musi ono zostać wykonane z odpowiednią dozą delikatności. Najlepsze wzory leśnego tatuażu opierają się na wykorzystaniu znacznej powierzchni ciała, dzięki temu takie dzieło ma szansę zabrzmieć i wyglądać oszałamiająco. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do tak dużego kroku to bez problemu możesz wybrać minimalistyczny tatuaż, który będzie dobrze widoczny jedynie dla wybranych osób. 

Zwierzęta wśród zieleni 

Dobrym pomysłem jest wzbogacenie tatuażu lasu motywem zwierzęcym. Dzik, jeleń, sarna, wilk lub niedźwiedź umieszczony pośrodku leśnych drzew pozwoli uwydatnić Twoje silne strony i pokazać światu to, co masz w sobie najlepsze. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór danego zwierzęcia to koniecznie sprawdź jego symbolikę – zarówno współczesną, jak i mitologiczną. To z całą pewnością pozwoli Ci uniknąć złej interpretacji.