Rozmiary prezerwatyw stanowią niezwykle ważny aspekt życia seksualnego. Brak odpowiedniego dopasowania może doprowadzić do niechcianej ciąży, ponieważ warstwa ochronna może się zsunąć lub pęknąć. Innym ważnym aspektem jest także brak czerpania przyjemności ze współżycia. Jeśli chcesz być pewny, że używana prezerwatywa spełni swoje zadanie w stu procentach to koniecznie sprawdź jakie rozmiary są dostępne na rynku i jak znaleźć idealne rozwiązanie. 

Rozmiary prezerwatyw a bezpieczeństwo 

Każdy z mężczyzn cechuje się inną budową anatomiczną. Te drobne różnice sprawiają, że nie wszyscy czują się komfortowo w tym samym rozmiarze. Znalezienie środka zabezpieczenia odpowiednich rozmiarów to podstawa udanego współżycia, ale też gwarancja niezbędnego bezpieczeństwa. 

Prezerwatywa to nie tylko ochrona przed niechcianą ciążą, to także zabezpieczenie na wypadek chorób przenoszonych drogą płciową. Pęknięta lub zsunięta prezerwatywa nie nadaje się do dalszego użytku, dzięki dopasowaniu rozmiaru możemy również czerpać większą przyjemność ze zbliżenia i nie czuć się uciskanym przez nieduży skrawek sztucznego materiału. 

Lateksowe prezerwatywy uznawane są za bardziej rozciągliwe, jednak dla wielu osób i one mogą okazać się zbyt małe. Zbyt mocne uciskanie prezerwatywy wokół końcówki penisa – gdzie osłona cechuje się zdecydowanie mniejszą elastycznością – może doprowadzić do dyskomfortu. 

Jak sprawdzić swój rozmiar? 

Zapewne wielu Panów zadaje sobie to pytanie. Aby sprawdzić swój rozmiar należy zmierzyć swoje przyrodzenie we wzwodzie za pomocą zwykłej miarki krawieckiej. Taki pomiar polega na wyznaczeniu centymetrów zarówno w szerokości, jak i w długości. Jeżeli nie jesteś pewny, że wybrany przez Ciebie rozmiar jest odpowiedni to zakup niewielkie opakowanie prezerwatyw, które będziesz mógł przymierzyć i oszacować swój komfort. 

Jakie prezerwatywy znajdziemy w sklepach? 

Na naszych półkach sklepowych bez trudu znajdziemy prezerwatywy w trzech rozmiarach. Afrykański (L), europejski (M), a także azjatycki (S). Uniwersalny rozmiar prezerwatywy to ten, który mierzy około 21 cm długości i niespełna 7 cm szerokości. Do tych rozmiarów znajdziemy również pewne specyfikacje, które podnoszą jakość życia seksualnego – ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się środki ochrony, wzbogacone o prążki zapewniające lepsze doznania, środki plemnikobójcze, a także dodatki opóźniające wytrysk. 

Przekonaj się jakie wymiary pasują do Ciebie idealnie i poczuj się pewnie. Dobrze dopasowana prezerwatywa pozwala na maksymalne czerpanie korzyści ze wspólnych chwil.