Uwydatniania elementów przyrody w tatuażach to coraz popularniejszy pomysł, który ma znaczne grono zwolenników. Dzięki takiemu dodatkowi podkreślamy swoją bliskość z naturą, delikatność, a także swobodę i wolność, która ma niebagatelne znaczenie w naszym życiu. Tatuaż góry to świetna propozycja dla osób preferujących aktywne spędzanie czasu na wolnym powietrzu i cieszących się z każdej chwili w otoczeniu natury, z dala od miejskiego zgiełku. Jaką symbolikę posiadają góry i gdzie warto je umieścić na swoim ciele? 

Tatuaż góry – podstawowe znaczenie 

Wielu z nas kojarzy góry z miejscem przepełnionym niezrównanym pięknem, sielskością i spokojem. Podobnie sprawa się ma w przypadku odczytywania symboliki takiego tatuażu. Właściciele arcydzieła na miarę XXI wieku, w którym pierwsze skrzypce grają tereny górzyste to zazwyczaj osoby ciche, opanowane, wierne swoim przekonaniom i pewne swoich racji. Tatuaż góry wskazuje także na niechęć do zmian i stateczność w życiu posiadacza. To bardzo dobry symbol dla wszystkich osób, które odnalazły w swoim życiu to, czego tak naprawdę szukały. 

Z drugiej jednak strony góry to także symbol dzikości i niebezpieczeństwa, które może na nas czyhać. Mimo swojego piękna, niezbadane tereny, przepełnione pagórkami i stromymi zboczami mogą być dla nas ryzykownym miejscem. Osoby decydujące się na tatuaż góry z całą pewnością wkładają duży trud w osiągnięcie zamierzonych rezultatów, jednak doskonale wiedzą, że ich wysiłek zostanie nagrodzony pod postacią pięknych widoków z nowego szczytu. 

Tatuaż góry, dodatkowo wzbogacony o motywy zwierzęce może podkreślać pewne wartości, którymi kierujemy się w życiu i uwydatniać ważne dla nas cechy charakteru. Niedźwiedź umieszczony pośród pasma górskiego jest symbolem siły i potęgi, wilk zaś wskazuje na przywódczość i twardą osobowość, której niemal nie da się złamać. Lisy swobodnie biegające między szczytami doskonale prezentują spryt i odwagę, niewielkie ptaki, umieszczone na samej górze tatuażu doskonale prezentują wolność i niezależność. 

W zależności od ilości symbolów musimy zdecydować się na odpowiednią wielkość tatuażu. Minimalistyczne malunki będą świetnie wyglądały w przypadku osób skrytych, które wewnątrz siebie znajdują ogrom siły i chcą ją zaprezentować światu. Duże tatuaże to symbol ludzi odważnych i twardo stąpających po ziemi. Przed wykonaniem tatuażu zastanów się jakim typem człowieka jesteś i co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Dzięki temu wybierzesz idealny wzór, który już na zawsze podkreśli Twoją wyjątkowość.