Z każdą zimą oraz wiosną pojawia się ten sam problem – zmiana opon na letnie lub zimowe. Nie jest to trudne zadanie, ponieważ podjechać do wybranego serwisu i po prostu wymienić samochodowe opony na inny model. Prawda jest jednak taka, że jest to czasochłonne, ponieważ trzeba wszystko przygotować i jeszcze znaleźć czas, aby wybrać się do warsztatu. Producenci opon samochodowych znaleźli rozwiązanie dla kierowców narzekających na brak czasu – opony całoroczne. Jak każdy produkt mają one swoje wady i zalety. Zanim więc zdecydujesz się na opony całoroczne, zobacz, co mają one do zaoferowania.

Opony całoroczne – zalety

Ciekawostką dla Ciebie może być fakt, że do końca lat osiemdziesiątych nie było podziału na opony letnie czy zimowe. To rozwój technologii sprawił, że producenci samochodów zaczęli dbać o bezpieczeństwo i szukać nowych rozwiązań, które zapewnią komfort jazdy. Różne mieszanki gumowe przeznaczone są na różne warunki atmosferyczne – niestety ciągła wymiana może być problematyczna, dlatego wymiana opon Nowy Sącz może być powodem do zakupu opon całorocznych. Jakie są ich zalety?

Jakość – dobrej klasy opona całoroczna potrafi wyprzedzić swoją jakością różne opony zimowe, jak i letnie. Wiele przeprowadzonych testów pokazuje, że parametry opony całorocznej są naprawdę dobre. 

Dobra w każdej sytuacji – pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna; w marcu pada śnieg, a w grudniu możesz wyjść na rodzinny spacer w cienkiej kurtce. Opony całoroczne pozwalają Ci być przygotowanym na każdą pogodę bez obaw, że w marcu, akurat po wymianie opon na letnie, przywita Cię śnieg.

Koszty – mogłoby się wydawać, że wymiana opon w Nowym Sączu to dość niskie koszty, ale prawda jest taka, że cały proces zmiany opon również kosztuje. Wybranie modelu całorocznego pozwoli Ci na oszczędności.

Opony całoroczne – wady

Opony całoroczne mają również swoje wady, które mogą powodować, że właściciele pojazdów nie zdecydują się na wymianę swoich obecnych opon sezonowych. Niektórym wymiana opon w Nowym Sączu nie przeszkadza – przecież to tylko chwila. Jakie są wady opon wielosezonowych?

Regularna kontrola – opony całoroczne powinno się kontrolować najlepiej dwa razy do roku, aby wiedzieć, czy ich stan pozwala na dalsze użytkowanie. W przypadku opon sezonowych nie ma takiej konieczności, ponieważ ich stan widoczny jest podczas wymiany.

Nie sprawdzą się w każdej sytuacji – choć w Polsce nie ma już zim stulecia, to nikt nie powiedział, że nie wrócą one w przyszłym roku. Niestety opony całoroczne nie sprawdzą się w najtrudniejszych zimowych warunkach – głęboki śnieg lub skrajnie niska temperatura uniemożliwiają użytkowanie opon całorocznych.