Niemiecki cud techniki, który swoją premierę miał w 2021 roku sprawi, że wszystkim fanom motoryzacji serca zabiły szybciej. Najnowszy projekt jest prawdziwym zwieńczeniem wieloletniej pracy, pasji i doświadczenia bawarskiej firmy, która tym razem wyjątkowo wysoko zawiesiła sobie poprzeczkę. Najnowsze Audi RS3 już na pierwszy rzut oka wyróżnia się swoim charakternym wyglądem i dokładnie dopracowanymi detalami. Wnętrze pojazdu dostarcza maksymalnego komfortu zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Co skrywa się pod maską najnowszego samochodu? Przekonajmy się wspólnie! 

Audi RS3 – wszystko, czego potrzebujesz 

Nowe Audi RS3 zostało wyposażone w regulowany napęd quattro, połączony z RS Touque Splitter. Widoczna w tym układzie napędowym zależność pomiędzy przednią, a tylną osią zapewnia doskonałą dynamikę, którą najlepiej dostrzega się podczas wchodzenia w każdy zakręt, a także znakomitą stabilność podczas jazdy. W tym pojeździe po raz pierwszy możemy zaobserwować zastosowanie stałego napędu na wszystkie koła, wzbogacone elektronicznie sterowanymi sprzęgłami wielotarczowymi – mieszczącymi się po jednym dla każdego wałka tylnej osi. 

Niewielka masa pojazdu, a także doskonale zaprojektowana bryła, połączona z potężnym, 2,5 litrowym silnikiem zapewnia doskonałe osiągi. Według testów, przeprowadzonych przez specjalistów możemy śmiało stwierdzić, że najnowsze Audi RS3 potrzebuje niespełna 4 sekund, aby osiągnąć prędkość 100 km/h. Zastosowany układ sterujący regularnie oblicza rozłożenie momentu obrotowego, stosując  naprzemiennie tryb aktywny i zmienny na przedniej osi i tylnych kołach. 

Oprócz tego, nowatorski projekt posiada system elektronicznej kontroli stabilności – znany także jako ESC – który odpowiada za selektywne sterowanie napędem każdego z poszczególnych kół. Dzięki współpracy napędu z odpowiednio dopasowanym systemem hamowania samochód zyskuje rewelacyjną przyczepność na wszystkich rodzajach dróg oraz bezpieczeństwo. 

Static photo, Color: tango red, kyalami green, python yellow

Audi RS3 w środku 

Wnętrze najnowszego Audi RS3 zostało wykończone w taki sposób, aby kierowca i współpasażerowie mogli odczuwać komfort nawet podczas najdalszych podróży. Doskonale wyposażony panel sterujący zapewnia intuicyjną obsługę podczas prowadzenia, funkcje wbudowane w trójramienną sportową kierownicę umożliwiają sprawne odbieranie połączeń, obsługę radia, a także wykonywanie innych czynności bez rozpraszania się. To prawdziwa gratka dla osób, poszukujących nietuzinkowych, sportowych rozwiązań z charakterem, które będą cieszyły się niezawodnością i dobrą sławą przez wiele lat.