Chciałbyś przekonać się czy sztuczna inteligencja jest w stanie stwierdzić co dokładnie masz na myśli? A może uważasz, że stworzone przez ludzi urządzenie nie jest w stanie samodzielnie myśleć i podejmować decyzji w taki sposób, w jaki zrobiłby to żywy człowiek? W takim razie koniecznie musisz zagrać w ciekawą internetową grę, w której Akinator, na podstawie pytań i odpowiedzi, wskaże dokładnie tę osobę, którą masz na myśli. Zobacz na czym to polega. 

Prosta Gra Akinator

Na początku swojej rozgrywki musisz pomyśleć o danej osobie – może być to ktoś sławny, polityk, piłkarz, siatkarz, piosenkarz, aktor czy też komik. Jeśli nie chcesz ograniczać się do prawdziwych osób to wybierz postać znaną z komiksów, mangi lub świata anime. Wybraną postać zapamiętaj lub zapisz na kartce a następnie rozpocznij grę. 

Akinator będzie zadawać Ci pytania, na które możesz odpowiedzieć następującymi wariantami: 

  • Tak; 
  • Nie; 
  • Nie wiem;
  • Chyba tak; 
  • Chyba nie. 

Twoje odpowiedzi pomogą stworzyć sztucznej inteligencji obraz osoby, o której myślisz, a w efekcie doprowadzą ją do rozwiązania zagadki. Twoim głównym celem jest pokonanie Akinatora, czyli wymyślenie nietuzinkowej postaci i odpowiadanie na pytania w taki sposób, aby nie mógł on odgadnąć Twoich myśli. Jeżeli Ci się to uda, to na ekranie strony Internetowej zobaczysz komunikat „Brawo, pokonałeś mnie!” 

Jakie pytania zadaje Akinator? 

Gra opiera się na zadawaniu tak skomponowanych pytań, aby prosta odpowiedź mogła przybliżyć wirtualną postać do odgadnięcia naszych myśli. Wśród nich znajdziemy takie propozycje jak: 

  • Czy Twoja postać jest youtuberem?; 
  • Czy Twoja postać ma ponad 30 lat?; 
  • Czy Twoja postać nosi kobiecie ubrania?; 
  • Czy Twoja postać ma wyjątkowo duży nos? 

To świetna zabawa zarówno w pojedynkę, jak i w gronie znajomych, która swoim projektem przypomina sławną planszówkę „Zgadnij kto to”. Jeśli nie masz planów na wieczór i chcesz się przekonać czy jesteś sprytniejszy od Akinatora to koniecznie spróbuj swoich sił. Rozgrywka trwa dokładnie tyle, ile tego chcesz. Możesz przestać odpowiadać na pytania już po pierwszej, odgadniętej postaci, bądź stworzyć prawdziwy pojedynek na myśli ze sztuczną inteligencją i przekonać się ile razy jesteś w stanie „oszukać komputer’. 

Akinator nie ma ograniczeń wiekowych, a treści dostosowane są niemal do wszystkich użytkowników, dlatego też nawet najmłodsi mogą spokojnie grać i wskazywać swoje ulubione postacie. Ta prosta gra świetnie ćwiczy inteligencję, uczy konstruktywnego myślenia i pomaga w podejmowaniu decyzji, które doprowadzają do celu.