Ci, którzy nie oglądali internetowej kreskówki „blok ekipa” mogą zupełnie nie kojarzyć nazwy kołczanu prawilności, mimo, że doskonale wiedzą co to jest, nie znając tego żartobliwego określenia. Kołczan to nic innego jak poręczna, męska saszetka, nazywa również nerką i noszona przez zarzucenie jej na ramię. W przeciwieństwie do damskiej torebki nie kojarzy się ona typowo z kobietą, a jest wygodna, pojemna i pozwala przenieść w jej wnętrzu wiele niezbędnych rzeczy.

Kiedy warto wykorzystać kołczan prawilności?

Nerkę pod nazwą kołczanu prawilności używa się zwykle wtedy, gdy istnieje potrzeba zabrania ze sobą większej ilości rzeczy niż zwykły telefon wrzucony do kieszeni. Nowoczesne nerki posiadają kilka kieszonek na osobne rzeczy i można do nich schować wypchany portfel chusteczki higieniczne, smartfon, notes, książkę, długopis i wiele innych przydatnych drobiazgów. W sklepach można dostać tego rodzaju saszetki w kilku różnych wariantach i kolorach.

Typu kołczanów prawilności:

  • Klasyczne – w wersji maksymalnie uproszczonej, bez szeregu bajerów i dodatków
  • Wzmocnione co do bezpieczeństwa – posiadające wewnątrz specjalistyczne powłoki, które uniemożliwiają np. skanowanie kart kredytów czy sczytywanie kodów i pinów z urządzenia elektronicznego. Świetnie sprawdzają się dla osób, które w portfelu wrzuconym do nerki mają sporo kart i świadomość tego, że przechodzący obok nich złodzieje mogą je bez problemu sczytać, o ile posiadają do tego odpowiednie urządzenia.
  • Wielowarstwowe, z ukrytymi kieszeniami – w razie próby kradzieży potencjalny złodziej dostaje się do nich tylko od zewnątrz i nie wie, że głęboko w środku ukryte są rzeczy cenniejsze niż te, które może znaleźć po rozerwaniu zamka.
  • Z opcją noszenia na ramieniu lub zapinania w pasie – szczególnie przydatne dla osób działających w handlu np. w sklepach, na targach czy na bazarach. Pieniądze na wydanie reszty mają one wówczas pod ręką i jednocześnie saszetka z całym utargiem jest cały czas na oku.
  • Małe na drobiazgi – można je schować niezauważenie pod bluzą oraz duże np. na dokumenty firmowe czy tablet.

Największym atutem nerek jest ich poręczność i sposób noszenia. Z jednej strony dają dużą swobodę ruchów, a z drugiej można je na regulowanym pasku wieszać tak, by zawsze mieć je na widoku. W przeciwieństwie do powieszonego na plecach plecaka, nie dają one potencjalnym amatorom naszych pieniędzy szansy na niezauważone dostanie się do środka. Ilość wariantów i kolorów pozwala je również dobrać do odzieży tak, by jak najmniej rzucały się w oczy i nie kusiły innych.