Utrzymanie auta wymaga dużych wysiłków i wiąże się z niemałymi kosztami. Przeprowadzanie regularnych napraw i przeglądów pochłania wiele uwagi i konieczna jest do ich przeprowadzenia odpowiednia wiedza. Jednak nie wszystkie kwestie trzeba powierzać specjalistom. Zadbanie o wygląd auta za pomocą odpowiednich preparatów wpływa nie tylko na jego estetykę, ale często chroni je przed uszkodzeniami.

Jakie znamy rodzaje kosmetyków samochodowych?

Wybierając firmę produkującą preparaty do pielęgnacji samochodu, należy szukać wśród tych, które tworzą środki przeznaczone do różnych zastosowań i części auta. Stanowi to o tym, że producenci kosmetyków samochodowych kierują się koniecznością całościowego zadbania o samochód. W ofercie powinny znajdować się zarówno preparaty do pielęgnacji karoserii, jak i elementów skórzanych czy z tworzyw sztucznych. Wśród najpopularniejszych preparatów do pielęgnacji aut wymieniamy:

  • środki do pielęgnacji lakieru
  • preparaty do mycia felg
  • płyn do mycia powierzchni szklanych
  • preparaty do usuwania substancji trudno zmywalnych, czyli śladów po soli drogowej lub do usuwania insektów
  • środki do usuwania przykrych zapachów, np. tytoniu.

Skład kosmetyków samochodowych – czym powinien się wyróżniać?

Jednym z ważniejszych kryteriów decydujących o wyborze kosmetyków samochodowych, jest ich skład. Warto zwrócić uwagę na zawartość substancji czynnych podanych na etykiecie. Można założyć, że im bardziej skoncentrowany jest skład preparatu, tym okaże się skuteczniejszy i bardziej wydajny. Nie powinny one jednak zawierać agresywnej chemii, mogącej zniszczyć delikatny lakier. Profesjonalne kosmetyki samochodowe nie niszczą karoserii nawet w starszych i zabytkowych autach. Nie pozostawiają nieestetycznych smug oraz rys, a często także zawierają dodatkowo substancje impregnujące i zabezpieczające powierzchnię przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Nie powinny także zmieniać koloru ani faktury materiału. Jest to szczególnie istotne w przypadku pielęgnacji starszych aut, gdzie ważne jest zachowanie ich autentyczności.

Wysokiej klasy preparaty stosowane w salonach samochodowych

W kwestii wyboru odpowiednich preparatów do pielęgnacji aut warto skonsultować się z pracownikami salonów samochodowych. To właśnie w tych miejscach wygląd samochodu ma szczególne znaczenie, dlatego możemy być pewni, że stosowane są tam najlepsze kosmetyki samochodowe, służące choćby do czyszczenia aut biorących udział w prezentacjach i jazdach próbnych. 

Oferta sklepu Vertion – najwyższej klasy kosmetyki samochodowe

Poszukując środków do pielęgnacji samochodu, warto odwiedzić sklep detailingowy Vertion. Firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą własnych kosmetyków klasy premium przeznaczonych do dbania zarówno o zewnętrzne elementy samochodu, jak i jego wnętrze, tapicerkę, siedzenia oraz kokpit. 

Twórcy tych innowacyjnych środków kierują się nie tylko wiedzą o samochodach, ale także troską o środowisko, dlatego stosują bezpieczne dla człowieka i jego otoczenia materiały. Za produktami stoi także innowacyjna formuła nanocząsteczek, dzięki której dbanie o auto staje się mniej czasochłonne, a dodatkowo pozwalają przywrócić mu dawny blask.