Zastanawiasz się nad zmianą swojego stylu życia? A może potrzebujesz odpowiedniej aktywności, która wpasuje się w Twój napięty grafik i przyniesie najlepsze korzyści? Mało które ćwiczenie daje tak ogromne efekty, jak deska. Ta prosta aktywność fizyczna nie zajmuje dużo czasu, ani nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Dzięki kilku sekundom skutecznie wzmocnimy mięśnie brzucha, pleców, a także rąk i nóg. Deska ćwiczenie umożliwia wysmuklenie sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów. Przekonaj się jak prawidłowo wykonywać plank i rozpocznij dobrą zmianę. 

Deska ćwiczenie od podstaw 

Popularna deska to nic innego, jak trening izometryczny, stanowiący fragment całego planu ćwiczeń. Początkowo przyglądając się temu sposobowi wysmuklania sylwetki może nam się wydawać, że klasyczny plank jest banalnie prosty. Rzeczywistość jednak może okazać się zaskakująca. W tym ćwiczeniu nietrudno popełnić błąd, a ponadto dorobić się potwornych zakwasów mięśni brzucha i zmęczenia. Dzięki kilku prostym zasadom możemy w szybkim tempie nauczyć się przyjmowania poprawnej pozycji i zacząć czerpać korzyści płynące z deski. 

Aby wykonać popularną deskę należy położyć się na płasko na ziemi a następnie podnieść ciężar ciała na przedramionach i stopach. Proste? W porządku. Idźmy dalej! Łokcie muszą trzymać się w linii prostej pod barkami, z drugiej strony podparciem ciała powinny być palce stóp. Kolejnym krokiem jest ściągnięcie łopatek – ta czynność sprawi, że nasza głowa stanie się przedłużeniem kręgosłupa a mięśnie brzucha zostaną napięte. Dzięki takiej pozycji nasze ciało zaczyna przypominać zwykłą deskę, a my sami czujemy napięcie w każdym kawałku ciała. 

Jeśli w powyższej pozycji nie jesteś w stanie wytrzymać dłużej niż kilka sekund to wypróbuj wersję deski dla początkujących, w której zamiast na łokciach opierasz się na całych dłoniach. Z wyprostowanym kręgosłupem i wzrokiem skierowanym do ziemi spróbuj wytrzymać 30 sekund. Dzięki regularnemu wykonywaniu deski w krótkim czasie nauczysz się równego oddychania podczas treningu, a także zwiększysz swoją siłę. Już po około miesiącu powinieneś móc wykonać 3 serie deski po około 30 – 45 sekund. 

Podstawową korzyścią płynącą z wykonywania deski jest oczywiście wysmuklenie sylwetki, jednak oprócz tego wzmacniamy całe ciało, a dzięki temu lepiej chronimy narządy wewnętrzne. Dzięki zwiększonej sile fizycznej stajemy się sprawniejsi, szczęśliwsi i mamy więcej zapału do podejmowania nowych wyzwań. Choć deska powinna być dodatkiem treningowym to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać ją samodzielnie.