Rozwiązania ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością. Receptą na połączenie szybkiego i wymagającego tempa życia z ekologią może być przesiadka na jednoślad zasilany akumulatorem. Skuter elektryczny oferuje wysoki komfort jazdy i polecany jest zwłaszcza dla tych osób, które często pokonują wiele krótkich odcinków w mieście. Zobacz, czemu zakup skutera może być tak opłacalny! 

Cicha praca i przyjazność dla środowiska

Jedną z najważniejszych korzyści zakupu skutera elektrycznego jest kwestia ekologii. W odróżnieniu od pojazdów spalinowych, elektryczne skutery nie emitują szkodliwych gazów, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne, bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania. W dzisiejszych czasach, kiedy zwiększa się świadomość ekologiczna społeczeństwa, to argument, który coraz silniej przemawia na korzyść skuterów elektrycznych. 

Silniki elektryczne są również niezwykle ciche. Z tego powodu motor elektryczny z pewnością usatysfakcjonuje kierowców, dla których znaczenie ma komfort jazdy także poza miastem. Możliwość delektowania się widokami bez zakłócającej ciszę pracy silnika, jak w przypadku jednośladów spalinowych, przekłada się na zupełnie odmienne wrażenia z jazdy. Warto też zwrócić uwagę na lepszą zwrotność tych pojazdów, która przydaje się w warunkach miejskich. Jednak skuterem dojedziemy więc nie tylko do pracy i na zakupy, ale dzięki coraz większym zasięgiem maksymalnym, wynoszącym ponad 100 km, wybierzemy się w fantastyczną przejażdżkę po dalszej okolicy. 

Niskie koszty eksploatacji elektryka? 

Jednym z pokutujących mitów jest przekonanie, jakoby korzystanie z jednośladu elektrycznego było kosztowne. W rzeczywistości jest znacznie tańsze od obsługi i jazdy motocyklem spalinowym. Nawet przy wyższych kosztach energii elektrycznej niż kiedyś, między innymi ze względu na niski pobór mocy, elektryczny skuter jest znacznie bardziej opłacalny. Największe różnice widoczne są jednak na płaszczyźnie serwisowania i potencjalnych napraw. 

Tajemnicą Poliszynela jest fakt, że silniki spalinowe są znacznie bardziej narażone na występowanie różnych usterek i awarii. Zawdzięczamy to bardziej skomplikowanej konstrukcji, której poszczególne elementy mechaniczne zużywają się w trakcie pracy. Tymczasem silnik elektryczny jest prosty i bezawaryjny, a jedyny ewentualny koszt może dotyczyć wymiany akumulatora w dalszej przyszłości. Koszty konserwacji i eksploatacji są niezwykle niskie. Motor elektryczny może być idealnym wyborem dla osób, które zawsze chcą mieć pod ręką sprawny pojazd i nie zamierzają ryzykować koniecznością wykonywania wielu kosztownych napraw. 

Ze względu na dynamiczny rozwój technologii akumulatorowej, skutery z napędem elektrycznym dostępne są już w atrakcyjnie niskich cenach. Obecna tendencja sprawia, że zakup elektryka staje się coraz bardziej opłacalny, gdyż ceny motocykli i skuterów spalinowych, także używanych, rosną z miesiąca na miesiąc. Szukając wygody i oszczędności, a także doceniając wyjątkowo cichą pracę silnika, warto poważnie rozważyć zakup elektryka!