Moda na tatuaże już na dobre zagościła wśród nas. Na co dzień spotykamy masę osób, które uwielbiają swoje dzieła XXI wieku i chętnie je prezentują światu. Doskonale skomponowane rękawy, odważnie wytatuowane nogi, kark czy nawet głowa to symbol wolności i niezależności. Jeżeli jednak obawiasz się zbyt dużego malunku na swojej skórze i szukasz wzoru, który odda Twój charakter w delikatny i subtelny sposób to powinieneś zdecydować się na niewielkie tatuaże, które również cieszą się ogromną sławą. Gdzie i dlaczego warto wykonać takie arcydzieło? Zobaczmy.

Tatuaż minimalistyczny taki, jak trzeba

Ogromną zaletą minimalistycznych tatuaży jest to, że nie są one widoczne na pierwszy rzut oka. Jeżeli nasza praca wymaga od nas nienagannego wizerunku, pozbawionego modnych zdobień to rysunek niewielkich rozmiarów będzie dla nas perfekcyjny. Tatuaż minimalistyczny to malowidło niezawierające zbyt wielu elementów dekoracyjnych i dające się śmiało ukryć pod codziennym ubraniem. Pomimo niewielkich rozmiarów takie wzory zazwyczaj przepełnione są ogromną symboliką, która może być odczytywana na różne sposoby. Wykonanie niewielkiego rysunku na przedramieniu, klatce piersiowej, karku, czy też na boku pozwala na zachowanie tej skromnej dekoracji jedynie dla wybranych przez nas osób, a tym samym nie wpływa na naszą autoprezentację w miejscu pracy.

Jaki wzór małych tatuaży warto wybrać?

Wiele osób decyduje się na tatuaże minimalistyczne imitujące prawdziwe obrączki, wykonane na palcu. To bardzo ciekawa propozycja dla par, które chcą na zawsze zachować datę ślubu w pamięci. Równie dużą popularnością cieszą się krótkie cytaty, bądź pojedyncze słowa, które dla nas samych mają nieocenioną wartość. 

Dla wielbicieli zwierząt studia tatuażu przygotowały mnóstwo wzorów z motywem psim lub kocim. Dzięki takiemu ciekawemu dodatkowi możemy wyrazić swoją miłość do czworonogów, bądź upamiętnić naszego przyjaciela, z którym spędziliśmy mnóstwo radosnych chwil. Oprócz tradycyjnych tatuaży, zawierających motyw zwierzęcy, znajdziemy całą masę geometrycznych propozycji, które doskonale wpasowują się w obecne kanony modowe i podkreślają nasze uwielbienie zwierząt. Szkic królika, wykonany z połączenia różnego rodzaju figur geometrycznych to doskonała propozycja tatuażu minimalistycznego, posiadająca ciekawą symbolikę i wskazująca na wybieranie niesztampowych rozwiązań, pełnych uroku i doskonałości. 

Odpowiedni wzór tatuażu minimalistycznego to indywidualna kwestia każdego z nas. Na taką dekorację powinniśmy wybierać propozycje, które idealnie oddają nasz charakter i podkreślają niecodzienną osobowości. Dzięki delikatnemu dodatkowi już zawsze będziemy czuli się wyjątkowo.