Osoby dorastające pod koniec XX wieku z całą pewnością pamiętają modowy szał, jaki zapłonął na punkcie sztruksów. To właśnie one w latach 90 okazały się prawdziwym hitem, który miał każdy z nas. Obecnie ten materiał ponownie wraca na czerwone dywany i cieszy się coraz większą sławą nie tylko wśród damskiego grona. Sztruksy mogą stanowić doskonały dodatek do eleganckich i codziennych stylizacji. Jak je nosić, aby wyglądać oszałamiająco? Kto może je śmiało wypróbować, a kto powinien ich raczej unikać? Przekonajmy się! 

Nowa – stara moda na sztruksy! 

każdy z nas bez trudu wskaże ten materiał. Sztruks to prążkowana tkanina, wykonana z bawełny, jedwabiu lub wełny. Wiele osób uważa, że sztruksy to wręcz doskonały zamiennik dla tradycyjnych jeansów. Ich krój stale pozostaje niezmienny – spodnie te zazwyczaj mają niski stan i proste nogawki, pozbawione zwężenia. Ponadto są wygodniejsze od innych materiałów. Miękka i dopasowana tkanina nie ogranicza naszych ruchów i pozostaje komfortowa przez cały dzień. Sztruks jest nieco mniej wytrzymały od jeansu, dlatego też po pewnym czasie ulega wytarciu, osoby podążające za modą mogą uczynić z drobnych skaz na takich spodniach dodatkowy atut. 

Sztruksy praktycznie nie wymagają prasowania, jednak są podatne na zanieczyszczenia. Aby stale wyglądały perfekcyjnie nie możemy zapomnieć o ich regularnym praniu w odpowiedniej temperaturze. Obecnie możemy kupić sztruksy w niemal każdym odcieniu. Do najbardziej popularnych należą oliwkowe, brązowe, khaki, szare, a także czarne. Te spodnie świetnie sprawdzą się przy każdej pogodzie. Ciepły materiał skutecznie ochroni nas przed zimnem, a ponadto świetnie wygląda w połączeniu z grubym swetrem, bluzą, czy innymi, zimowymi dodatkami. 

Panowie o niech większych wymiarach powinni dokładnie przemyśleć decyzję dotyczącą zakupu sztruksów. Ten materiał ma wiele zalet, jednak jego minusem jest optyczne dodawanie kilogramów. Pionowe prążki ułożone na spodniach przyczyniają się do stworzenia masywnego wizerunku i – w niektórych przypadkach – uwydatniają niedoskonałości. 

Wybierając na co dzień takie spodnie musimy pamiętać, aby było one jedynym elementem garderoby, wykonanym ze sztruksu. Zbyt duża ilość tej tkaniny nie będzie wyglądała zbyt dobrze. Dobrym połączeniem dla sztruksu są flanelowe koszule, bluzy, nieco rozciągnięte swetry, a także jeansowe kurtki. Jako obuwie świetnie  sprawdzą się trampki, połączenie spodni sztruksowych z adidasami może niekorzystnie wpłynąć na naszą stylizację. Poza powyższymi ograniczeniami sztruks można łączyć niemal ze wszystkim.