Polscy i zagraniczni autorzy literatury sensacyjnej dbają o to, by ich czytelnicy się nie nudzili. Skomplikowane fabuły, szybko zmieniające się akcje i ciekawe dialogi – jak po nitce do kłębka prowadzą czytelnika coraz bliżej prawdy. Oto pozycje, z którymi warto się zapoznać.

Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz czy Katarzyna Puzyńska to mistrzowie takiej literatury, jednak to niejedyne polskie nazwiska tego gatunku. Warto także poznawać nowych twórców za oceanu. Dziś prezentujemy dobre książki kryminalne mniej znanych, ale równie utalentowanych mistrzów!

„Tylko przetrwaj noc” – Riley Sager

Czasy tej fabuły przenoszą czytelnika do USA – kraju, którego Prezydentem jest George H. W. Bush. Listopad roku 1991 wstrząsnął całym kampusem studentów, w którym dochodzi do morderstw. Charlie Jordan ucieka z uniwersytetu po śmierci swojej zabitej przyjaciółki – dziewczyna obawia się, że może być kolejna na liście krwawego zabójcy. Zabiera się z mężczyzną, który zaoferował jej transport w stronę Ohio. Podobno wybiera się do swojego chorego ojca, ale Charlie ma wątpliwości do prawdziwości jego słów. Historia kierowcy jest chaotyczna i co najważniejsze mężczyzna nie pozwala jej zajrzeć do bagażnika. Bohaterka zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem nie jest on człowiekiem, od którego chciała uciec…Narastające napięcie oraz zręczna zabawa w kotka i myszkę doprowadzają dziewczynę na stan obłędu, a czytelnika wciągają jeszcze bardziej w fabułę. Dziewczyna nie może dać niczego po sobie poznać, jeśli chce przeżyć tę noc.

„Paranoja” – Lisa Jackson

Dobre książki kryminalne zawsze owiane są tajemnicą i prezentują zagadkę, którą chce się jak najszybciej rozwiązać. Taka jest „Paranoja”, w której główną bohaterką jest Rachel Gaston. W jej rodzinnym miasteczku Edgewater mieszkańcy do dziś uważają, że 20 lat do tyłu popełniła zbrodnię, za którą nie została osądzona. Nikt jednak nie zna całej prawdy, a bohaterka zmaga się z koszmarnymi snami, które prześladują ja od 2 dekad. Kobieta czuje, że jest na granicy szaleństwa. W powietrzu czuje znany zapach perfum i wydaje jej się, że ktoś śledzi jej auto oraz obserwuje dom. Na jaw wychodzą nowe fakty na temat wypadku sprzed lat i wtedy Rachel uzmysławia sobie, że nie ucieknie przed przeszłością – musi się z nią zmierzyć.

„Apartament” – Izabela Janiszewska

Nina i Tomasz Engelówie to mimo sporej różnicy wieku kochająca się para. Oboje wybierają się na urlop w urokliwe Karkonosze, zatrzymując w jednym z luksusowych hoteli. Wszystko zapowiada się spokojnie – małżeństwo będzie mogło w miłych warunkach rozkoszować się pięknem polskiej przyrody. Jednak Nina znika bez śladu, a Tomasz próbuje desperacko odszukać żonę. Niestety okazuje się, że jego pamięć zawodzi, ponieważ świadkowie relacjonują wydarzenia, w których Tomasz uczestniczył, ale obie wersje znacząco się różnią od siebie. Mężczyzna nie wie, komu może zaufać – sobie, czy obcym ludziom?

„Porzuceni” Maciej Kaźmierczak

Autor w tej historii zawarł wszystko to, czym wyróżniają się dobre książki kryminalne. Mroczna, pełna napięcia opowieść o lęku, nadziei, samotności i sieci kłamstw zachwyca porywającą fabułą. W jednym z parków znaleziono zdechłe psy, pod którymi leżało ciało zaginionego przed tygodniem chłopca. Świadkiem tego makabrycznego odkrycia jest Malwina Król – pracownica domu dziecka. W jej placówce tego samego dnia znika jeden z wychowanków, który pobiegł za uciekającym psem i już nie wrócił. Obie sprawy nie są łączone, aż do czasu, gdy pojawia się komisarz, który twierdzi, że takie morderstwo chłopca już pojawiło się kilka lat wcześniej, ale nie zostało nigdy wyjaśnione. To, co łączy obie sprawy to identyczne ślady na zwłokach obu chłopców. Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem.

Sięgaj po sprawdzone i dobre książki kryminalne – takie, które dostarczą Ci niezapomnianą rozrywkę!