Aktywność fizyczna powinna mieć dla nas niebagatelne znaczenie. Regularne treningi nie tylko pomagają nam pozbyć się zbędnych kilogramów, ale też budują naszą kondycję i wypływają na zdrowie. Dzięki częstym, powtarzalnym ćwiczeniom jesteśmy także szczęśliwsi i mamy więcej energii do działania. Jeśli zdecydowałeś się na rozpoczęcie swojej przygody z ćwiczeniami a przy okazji chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej to koniecznie sprawdź jakie są najlepsze ćwiczenia na brzuch dla początkujących i zawalcz o wymarzoną sylwetkę! 

Ćwiczenia na brzuch dla początkujących – o czym warto pamiętać? 

Decyzja i wytrwałość w nowym postanowieniu, dotyczącym regularnych treningów wcale nie jest łatwa. Jeśli jednak jesteś przekonany, że przyszedł czas na wymarzone zmiany to powinieneś pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które pomogą Ci szybciej osiągnąć upragniony cel. Pierwszym ważnym punktem jest wyeliminowanie z diety niezdrowych produktów. Nawet najlepsze ćwiczenia na brzuch mogą okazać się nieskuteczne, jeśli ciągle będziemy sięgać po fast foody, słodycze, alkohol, słone przekąski, a także napoje gazowane i tłuste dania. Zmiana diety sama w sobie przyczyni się do utraty wagi, a dodanie do niej ćwiczeń przyniesie spektakularne rezultaty. 

Kolejną rzeczą, o której nie możemy zapomnieć, jest regularny trening. Abyśmy mogli cieszyć się pięknym, płaskim brzuchem w krótkim czasie, powinniśmy wykonywać ćwiczenia przynajmniej 3 razy w tygodniu, zachowując 24 godzinną przerwę między treningami. Koniecznie musimy pamiętać także o rozgrzewce, a po treningu o rozciąganiu mięśni, to pomoże nam zapobiec kontuzjom i zakwasom. 

Najpopularniejsze ćwiczenia na brzuch 

Decydując się na trening w domu mamy ogromne możliwości. Pierwszym i najłatwiejszym ćwiczeniem są oczywiście brzuszki. Wystarczy, że położymy się na płasko, ugniemy nogi w kolanach, spleciemy ręce z tyłu głowy i szeroko rozstawimy łokcie. Następnie powinniśmy unosić korpus w górę, a przy tym równocześnie mocno spinać brzuch. Do tego ćwiczenia możemy dodać obciążenie, które umieszczamy w dłoniach i dźwigamy razem z naszym ciałem.

Kolejnym, popularnym ćwiczeniem, na które decyduje się coraz więcej osób jest deska. Czyli oparcie się na przedramionach i palcach stóp przy zachowaniu linii prostej ciała i delikatnym uniesieniu bioder. Początkowo wytrwanie w tej pozycji może nam się wydawać niemożliwe, jednak już po kilku treningach powinniśmy dać radę wykonać serię trwającą około 20 sekund. Alternatywą dla tej aktywność jest deska bokiem, która polega na unoszeniu w górę mięśni brzucha i nóg na wdechu i opuszczaniu podczas wydechu. 

Oprócz tego rodzaju ćwiczeń możemy wykonywać nożyce pionowe lub poziome, scyzoryk z obciążeniem, a także popularny rowerek. Wybierz najlepsze ćwiczenia, dopasowane do Twoich możliwości i ciesz się dobrymi efektami, które z całą pewnością niebawem nadejdą!