Chyba każdy z nas chodź raz słyszał o drinku z Aperolem. Ten włoski napój można spożywać na wiele sposobów, jednym z najpopularniejszych jest przygotowanie Aperol Spritz czyli połączenie tradycyjnego trunku z Prosecco. Aperol to alkohol ziołowy o niezwykłym aromacie i słodko- gorzkim smaku. Posiada jasnoczerwoną barwę, a jego pełna receptura do dziś nie została ujawniona. Wiemy jedynie, że w jego składzie znajduje się goryczka, pomarańcza, rabarbar, chinowiec, oraz wyciąg z niektórych ziół, a ponadto w jednej butelce możemy znaleźć 11% alkoholu. Włoski trunek po raz pierwszy zaprezentowano w 1919 roku, jednak jego ogromna sława rozpoczęła się dopiero po II wojnie światowej. 

Drink Aperol na wiele sposobów 

Aperol uznawany jest za aperitif, czyli napój alkoholowy, który doskonale pobudza apetyt, a także wspiera pracę układu trawiennego. Drink aperol powinien więc być podawany przed posiłkiem, jego smak jest zawsze orzeźwiający i wyważony, dlatego też możemy pić go samodzielnie lub z niewielkim dodatkiem lodu. Oficjalnie nie zostały przyjęte zasady, dotyczące perfekcyjnego podania aperolu oraz idealnej temperatury, dlatego też w tym zakresie mamy pełne pole do popisu. Jak przygotować perfekcyjne drinki? To proste! 

  • Popularny drink Aperol Spritz 

Na początek warto zacząć od znanego i sprawdzonego przepisu. Do przygotowania tego prostego drinka będziesz potrzebować 75 ml Prosecco, 75 ml Aperolu, 25 ml wody gazowanej, plasterek pomarańczy i – opcjonalnie – kostki lodu. Do wysokiej szklanki wrzuć lód, wlej Prosecco, Aperol oraz wodę i zamieszaj. Przystrój trunek plasterkiem pomarańczy i gotowe! 

  • Wyważony drink Aperol Betty 

Ciekawy i niezwykle smaczny napój alkoholowy, który zasługuje na nasze pełne uznanie to oczywiście Aperol Betty. Aby go przygotować potrzebujemy 60 ml Aperolu, 60 ml soku pomarańczowego, 40 ml soku grejpfrutowego i lodu. Wszystkie składniki wystarczy wlać do shakera barmańskiego i porządnie wstrząsnąć. Na koniec przelewamy trunek do szklanki z kilkoma kostkami lodu i ewentualne braki uzupełniamy wodą gazowaną. 

  • Nieziemski drink Aperol Paper Plane 

Na uwagę zasługuje także popularny drink, którego przygotowanie zajmie Ci z całą pewnością mniej niż minutę. Wystarczy, że masz pod ręką po 30 ml Aperolu, dowolnego burbonu oraz likieru Amaro Nonino (opcjonalnie nada się też Jagermeister), 20 ml soku z cytryny, a także kilka kostek lodu. Wszystkie składniki razem wlej do shakera wypełnionego lodem i energiczne wstrząśnij, a następnie przelej do schłodzonego kieliszka. Gotowe!