• Widok nowego pick-upa segmentu premium to deklaracja jego cech
  • Krótki klip: hołd dla designu tego modelu

Poznań, 7 czerwca 2022 r. To jasna deklaracja: przed tobą jedzie nowy Amarok. Nowy pick-up segmentu premium marki Volkswagen Samochody Dostawcze już wkrótce będzie świętował swoją premierę. Czas zatem na pokazanie jego kolejnego niepowtarzalnego elementu – tylnej klapy zamykającej przestrzeń ładunkową. W krótkim klipie wideo przedstawiono napis Amarok, który zostanie wytłoczony dużymi literami na tym właśnie elemencie.

Pick-upy to prawdziwi mocarze transportu. W wielu regionach świata są niezastąpione przy transporcie towarów. Sprawdzają się zarówno w sektorze komercyjnym, jak i wśród ludzi używających ich dla swoich hobby. By jasno wszystkim pokazać, że jest to pojazd, który naprawdę może przewieźć duże ładunki poza utartymi szlakami, wyraźna nazwa modelu jest teraz wytłoczona dużymi literami na klapie przestrzeni ładunkowej, co stanowi dodatkowy element stylistyczny.

W zależności od modelu i jego specyfikacji, w skrzyni ładunkowej nowego Amaroka, za tylną klapą, można przewozić ładunki o masie do 1,2 tony. Dzięki większej liczbie wariantów silników i skrzyń biegów możliwe jest uzyskanie maksymalnej zdolności holowniczej wynoszącej 3,5 tony. W niektórych wersjach modelu nazwa Amarok pojawia się również z przodu pojazdu.

Oprócz zaprezentowanego już systemu świateł „IQ.Light”, efektowne, nowo zaprojektowane przetłoczenie na klapie bagażnika jest kolejnym z wielu designerskich i technologicznych akcentów w nowym Amaroku – modelu marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Więcej informacji na ten temat zostanie przedstawionych w najbliższych tygodniach.

Śladami sukcesu

Jak do tej pory w Europie, Ameryce Południowej, Afryce Południowej i Oceanii sprzedano ponad 830 000 egzemplarzy Amaroka. Mocne strony tego odnoszącego sukcesy pick-upa segmentu premium marki Volkswagen Samochody Dostawcze to: doskonałe układy napędowe, duża ładowność, funkcjonalność oraz design, który dobrze prezentuje się zarówno na drodze, jak i poza nią. Marka nadal będzie rozwijać te atuty w nowej generacji modelu. Nowy Amarok zostanie wprowadzony na rynek na początku 2023 roku.