Moda na tatuaże z każdym rokiem nabiera coraz większego rozpędu. Nic więc dziwnego, że na nowoczesne malowidła skórne decydują się zarówno młodsze, jak i nieco starsze osoby. Od efektu końcowego, który zazwyczaj bywa piorunujący, zależy kilka ważnych czynników. Do jednego z najważniejszych zaliczamy miejsce wykonania tatuażu. Jeśli właśnie zastanawiasz się gdzie wykonać swój pierwszy tatuaż tak, aby mógł on wyrażać Ciebie każdego dnia to koniecznie przeczytaj o umieszczaniu niecodziennego dzieła sztuki na szyi. 

Tatuaż na szyi – tak czy nie? 

Tatuaż na szyi nie należy do najprostszych. Jego główny problem tkwi w bólu, bowiem szyja wykazuje wyjątkową wrażliwość na uszkodzenia. Choć sprawa odczuć podczas tatuowania jest indywidualna dla każdego z nas to jednak musimy liczyć się z delikatnym cierpieniem podczas wykonywania trwałego malowidła. Jeżeli jednak bardzo chcemy zaopatrzyć się w niecodzienny tatuaż właśnie w tym miejscu, a ból z nim związany nie jest dla nas dobrą informacją to możemy zapytać w salonach tatuażu o ewentualne metody znieczulenia – niektóre renomowane miejsca oferują właśnie takie udogodnienie dla swoich klientów.

Dobrze wykonany, estetyczny tatuaż na szyi potrafi zrobić niemałe wrażenie niemal na każdym, kto może go podziwiać. Starannie wybrany wzór, a także kolorystyka tworzą piękną ozdobę, która właśnie w tym miejscu może przetrwać wiele lat bez najmniejszych uszkodzeń. Najczęściej w tej części ciała możemy zobaczyć tatuaże przedstawiające las, góry, kwiaty, zwierzęta, czaski, anioły, demony, a także skrzydła. Coraz więcej osób, decydujących się na takie malowidło wybiera motywy związane z boskością i osobami świętymi. Dzięki takiemu tatuażowi nie tylko podkreślają swoją niezależność i charakter, ale także dają indywidualne świadectwo swojej wiary. 

Nietypowy i nowoczensy tatuaż na szyi 

Oprócz najbardziej popularnych wzorów możemy zauważyć takie propozycje, które nas jednocześnie zachwycą i zadziwią. Obecnie wiele osób decyduje się na wytatuowanie na karku typowego kodu kreskowego, pod którym umieszczona jest ich data urodzin. Taki tatuaż symbolizuje uniwersalność i szybkie przystosowywanie się do zmian, a ponadto – według wielu osób – oddaje ideę naszych czasów. 

Innym pomysłem na nietypowy malunek skórny są tatuaże 3D. Takie dzieło wykonane u profesjonalisty może okazać się zadziwiającą praca, obok której nie sposób przejść obojętnie. Starannie dobrane kolory i kształty pogłębią ten nietuzinkowy tatuaż a nas samych mogą znacząco wyróżnić z tłumu.