Uczęszczasz na terapię, ale wciąż borykasz się z brakiem silnej woli i ciężko Ci utrzymać dyscyplinę w niesięganiu po alkohol? Nie jesteś sam. Bolączką wielu osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu jest, w szczególności na początku leczenia, trudność w pozostaniu trzeźwym. Mierzą się one nie tylko z ogromną chęcią psychiczną związaną z sięgnięciem po alkohol, lecz także fizycznymi objawami jego odstawienia. W poniższym artykule przedstawiamy jedną ze skutecznych możliwości wsparcia, którą jest wszywka alkoholowa esperal.

Wszycie esperalu – czym jest?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele metod leczenia uzależnienia od alkoholu, z których jedne są sprawdzone, a drugie pochodzą z niewiadomych źródeł. Przede wszystkim głównym fundamentem wspólnym, niezależnie od preferencji i możliwości osoby uzależnionej, jest regularne uczestnictwo w terapii. Są one organizowane zarówno w formie spotkań grupowych, jak i indywidualnych. Pomagają uporać się ze źródłem problemu, które często niewidoczne jest gołym okiem. Dzięki podejściu holistycznemu pozwalają na dokładne przepracowanie trudności i wyrobienie odpowiedniego sposobu myślenia na resztę życia.

Niestety w wielu przypadkach terapie są niewystarczające, aby poradzić sobie z ludzką chęcią sięgnięcia po alkohol w codziennym życiu. Możliwości obecnie jest kilka, w tym tabletki łagodzące skutki odstawienia tej substancji. Jednak wiele z dostępnych preparatów powoduje szereg skutków ubocznych, a wśród niektórych z nich może nawet dojść do przerzucenia uzależnienia na jedną z substancji obecnych w składzie. Często przeprowadzane są również odtrucia alkoholowe, które mogą pomóc poradzić sobie z negatywnymi fizycznymi odczuciami „trzeźwienia” organizmu. Jest to opcja inwazyjna i wymaga najpierw kontaktu z lekarzem, który wyda zgodę i będzie nadzorował przebieg takiego zabiegu.

Opcją skuteczną i bezinwazyjną, która stanowi świetne źródło wsparcia w trakcie leczenia uzależnienia od alkoholu są właśnie wszywki alkoholowe. Występują one w postaci małej tabletki, którą specjalista umieszcza pod skórą pacjenta (zazwyczaj w okolicach pośladków lub łopatek) i sprawnie zaszywa. Substancja, którą jest ona wypełniona – disulfiram – aktywnie uwalniany jest do organizmu przez okres około 10 miesięcy, wytwarzając skuteczną ochronę.

Wszywka alkoholowa jest niewyczuwalna przez pacjenta tak długo jak ten nie zdecyduje się sięgnąć ponownie po alkohol. Wtedy też, praktycznie natychmiastowo, dochodzi do reakcji, w wyniku której pacjent zaczyna odczuwać szereg nieprzyjemnych skutków. Do najczęściej wymienianych należą: duszności, kołatania serca, wzrost ciśnienia, ból brzucha, wymioty czy stany lękowe. W wyjątkowych przypadkach, gdy ilość alkoholu była naprawdę duża, u osoby uzależnionej może dojść nawet do śmierci w wyniku przedawkowania. Warto mieć na uwadze, że do reakcji z disulfiramem doprowadzić może nie tylko wypicie alkoholu w postaci wina, wódki czy piwa, lecz także spożycie produktów, które zawierają nawet niewielkie ilości tej substancji w składzie. Są to na przykład płyny do płukania ust z alkoholem, syropy na kaszel, płyny do golenia, cukierki z alkoholem czy ciasta na bazie ponczu i innych procentowych napojów.

Jeśli interesuje Cię temat wszywki alkoholowej lub chcesz umówić się na zabieg, zajrzyj na stronę https://esperalwroclaw.com/.

Wszycie esperalu jako bezpieczna forma wsparcia w procesie leczenia alkoholizmu

Wszywka alkoholowa jest opcją całkowicie bezpieczną dla osoby korzystającej z jej możliwości. Jest niewyczuwalna na co dzień i nie powoduje dodatkowych skutków ubocznych – poza odczuciami pojawiającymi się w momencie wprowadzenia alkoholu do organizmu. Esperal polecany jest przez specjalistów również ze względu na sprawny i bezbolesny zabieg, podczas którego pod skórę zostaje wszyta tabletka z antyalkoholową substancją. Trwa on zazwyczaj maksymalnie 30 minut, podczas których pacjent przez cały czas pozostaje świadomy, ale równocześnie nie odczuwa bólu. Wszycie alkoholowe działa w formie psychicznej bariery, która wytwarza się w umyśle osoby uzależnionej i prowadzi do mocnych, negatywnych skojarzeń z alkoholem.

Przeciwwskazania zdrowotne do skorzystania z wszywki alkoholowej

Chociaż wszywka alkoholowa nie prowadzi do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych u pacjentów, jest ona wyrobem medycznym. Z tego też względu istnieją pewne czynniki, które mogą być przeciwwskazaniem do ewentualnego skorzystania z takiej formy pomocy w trakcie leczenia. Do elementów potencjalnie dyskwalifikujących osobę zainteresowaną wszyciem należą: uczulenia na substancje aktywne w tabletce antyalkoholowej, ciąża lub karmienie piersią, występowanie chorób przewlekłych, niewydolność oddechowa bądź krążeniowa, niedokrwistość, nadciśnienie, cukrzyca, padaczka, choroby nerek czy chociażby niedoczynność tarczycy.

Przed każdym zabiegiem pacjent uczestniczy w obowiązkowych konsultacjach, które przeprowadzane są przez wykwalifikowanych lekarzy specjalistów. Wtedy też wykluczają oni możliwe przeciwwskazania i wydają oficjalną zgodę na zakwalifikowanie osoby chętnej do zabiegu. Warto zaznaczyć, że zabieg musi być poprzedzony wyraźną zgodą samego zainteresowanego i nie może odbyć się bez jej świadomości lub pod przymusem osób trzecich.

Zaszycie alkoholowe a możliwe skutki uboczne

Esperal nie powoduje skutków ubocznych dla osób zaszytych. Aktywne działanie substancji określane jest na około 10 miesięcy, podczas których tak długo jak pacjent nie sięga po alkohol, nie odczuwa on wpływu wszywki na codzienne funkcjonowanie. Praktycznie od razu po zabiegu może on powrócić do swoich obowiązków bez obaw o osłabienie lub trudności w percepcji.

Odczucia, które pojawiają się wraz z wprowadzeniem alkoholu do krwiobiegu, występują natychmiastowo i mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin później. Właśnie ten fakt wpływa na wytworzenie się psychicznego zniechęcenia do ponownego sięgnięcia po alkohol. Warto mieć także na uwadze, że nie ma możliwości „cofnięcia” zaszycia i wyjęcia tabletki z organizmu przed upływem jej ważności. Dlatego też świadoma zgoda na zbieg jest kluczowa w korzystaniu z tej formy wsparcia.

Koszty związane z wszyciem alkoholowym esperalu

Esperal można traktować jako formę inwestycji w swoje zdrowie. Koszty obejmują bowiem zabieg i preparat, które na długo pozostają w aktywnym użyciu po samym zaszyciu.

W zależności od lokalizacji gabinetu chirurgicznego oraz jego prywatnej polityki przybliżona cena wszycia esperalu to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Na wysokość kwoty końcowej wpływa nie tylko lokalizacja gabinetu, lecz także możliwość wyboru opcji dodatkowych zwiększających komfort pacjenta podczas zabiegu, jak i wykorzystana dawka leku. Niezależnie od decyzji, w skład każdej opcji zawsze wchodzą: lek, opieka medyczna specjalisty, wybrany rodzaj szwów oraz oficjalny certyfikat potwierdzający udział w zabiegu.

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad skorzystaniem z wszycia esperalu, możesz skorzystać z ogólnodostępnej infolinii oficjalnych gabinetów chirurgicznych lub bezpośrednio na miejscu. Funkcjonują one w większości dużych miast w Polsce. Nie czekaj i zgłoś się już dziś.