• Model koncepcyjny stworzony w oparciu modułową platformę do produkcji samochodów elektrycznych zapewnia wygodę i przestrzeń do dalekich podróży
  • Spotkanie z przodkiem T1 w Miami

Poznań – Studyjny Volkswagen I.D. Buzz zostanie zaprezentowany, po raz pierwszy w Europie, podczas nadchodzącego Salonu Samochodowego w Genewie (9 – 19 marca). Nowy studyjny van z napędem elektrycznym jest drugim modelem z rodziny I.D. i wyznacza drogę na przyszłość – pokazuje, że modułowa platforma do budowy samochodów elektrycznych (MEB) może być wykorzystywana do konstrukcji wielkogabarytowych pojazdów. Akumulatory i układ napędowy umieszczono w podłodze auta, nad nimi znajduje się przestronna kabina zapewniająca wiele miejsca dla kierowcy i pasażerów.

Salon Samochodowy w Genewie to już trzeci przystanek dla Volkswagena I.D. Buzz. Premiera tego modelu miała miejsce na początku stycznia w Detroit, potem auto spotkało się na sesji zdjęciowej w Miami na Florydzie ze swoim protoplastą – modelem T1. Mimo że różnica wieku między najstarszym i najmłodszym vanem Volkswagena wynosi 70 lat, I.D. Buzz bez wątpienia ma w sobie geny praprzodka – maksymalnie pojemne wnętrze w stosunku do powierzchni jaką zajmuje na drodze, równej samochodom osobowym średniej klasy. Dodatkowymi cechami auta są możliwość zmiany ustawienia foteli oraz interaktywna współpraca w ramach sieci. Dzięki powiększonej płycie podłogowej MEB-XL studyjny model, którego długość wynosi 4.942 mm, szerokość 1.976 mm, a wysokość 1.963 mm, ma niezwykle przestronne wnętrze jak na samochód tej klasy.