Ford Motor Company i Centrum Papieża Franciszka w Detroit wystawiły na aukcję unikatowy egzemplarz Forda Bronco. W ten sposób, na corocznej aukcji Barrett-Jackson w Scottsdale w Arizonie, oddano hołd oryginalnemu Fordowi Bronco z 1966 roku.

  • Jedyny w swoim rodzaju Ford Bronco Pope Francis Center First Edition z 2021 roku został wystawiony na aukcję przez dom aukcyjny Barrett-Jackson, dochód z aukcji będzie przekazany Centrum Papieża Franciszka w Detroit na walkę z bezdomnością.
  • Współczesna wersja pierwszej generacji Bronco z 1966 roku ma czterodrzwiowe nadwozie o niestandardowej konstrukcji oraz klasyczne stalowe obręcze kół Detroit Steel Wheels. Jest także polakierowana białą farbą Wimbledon.
  • Bronco Pope Francis Center First Edition wystawiono na aukcję w ubiegłym tygodniu w Scottsdale w Arizonie.

Dochód ze sprzedaży wyjątkowego egzemplarza Bronco Pope Francis Center First Edition z 2021 roku wesprze Centrum Papieża Franciszka w walce z bezdomnością. Centrum, które od ponad trzech dekad służy najsłabszym obywatelom Detroit, zobowiązało się do wyeliminowania trwałej bezdomności w mieście do 2030 roku.

– To zaszczyt móc wesprzeć wielką organizację charytatywną, taką jak Centrum Papieża Franciszka – powiedział Steve Gilmore, główny projektant Ford Vehicle Personalization. – W tym projekcie kluczowe role odegrali ksiądz Timothy McCabe i zespół pracowników centrum. Oni mieli pomysł na kolorystykę i detale tego samochodu. Kluczem do sukcesu okazało się znalezienie drobnych akcentów, które nawiązują do Bronco z 1966 roku, a następnie połączenie ich z niektórymi nowoczesnymi funkcjami Bronco First Edition.

2021 Bronco Pope Francis Center First Edition

Fundacja prowadzona przez Ford Motor Company, która ściśle współpracuje z Centrum Papieża Franciszka przy wielu długoterminowych programach, pomogła wprowadzić na aukcję jedyny w swoim rodzaju samochód. Czterodrzwiowy Bronco został podarowany przez Davida Fischera Jr., prezesa i dyrektora generalnego The Suburban Collection Holdings, LLC.

Samochód o wyjątkowej konstrukcji pomalowano klasycznym białym lakierem w odcieniu Wimbledon White, oferowanym w Bronco z 1966 roku, ale niedostępnym w dzisiejszej ofercie. Niestandardowe są również stalowe obręcze kół Detroit Steel Wheels, wykończone w kolorze Wimbledon White z czerwonym paskiem Rapid Red, które nawiązują do pasów na bokach nadwozia i na pokrywie silnika. Kultowe elementy lakierowane w kolorze srebrnym, jak jednoczęściowa osłona chłodnicy i górna część przedniego metalowego zderzaka Ford Performance, przywodzą na myśl oryginalnego Bronco z lat 60. XX wieku.

2021 Bronco Pope Francis Center First Edition

Unikalny zestaw grafik Bronco First Edition w odblaskowym kolorze Rapid Red obejmuje nazwę Pope Francis Center oraz First Edition zarówno na nadwoziu, jak i na pokrywie silnika. Wyjątkowy samochód jest wyposażony w akcesoria z linii Ford Performance Parts, w tym w listwę świetlną na dachu i światła boczne firmy Rigid, a także zdejmowane drzwi rurowe z oryginalnych akcesoriów Forda. Niestandardowe wyposażenie obejmuje również sejf, zestaw schowków MOLLE montowany do wewnętrznej części drzwi tyłu nadwozia, a także pełną osłonę pojazdu i torby do przechowywania drzwi rurowych w garażu.

Wyjątkowy egzemplarz Bronco ma deskę rozdzielczą pomalowaną w kolorze Wimbledon White oraz akcenty otworów wentylacyjnych, uchwyty i charakterystyczny napis Bronco w kolorze czerwonym. Fotele i panele drzwi unowocześniono, dodając białe akcenty, które kontrastują z tapicerką siedzeń i wykończeniem wnętrza w kolorze czarnym.

2021 Bronco Pope Francis Center First Edition

Bronco Pope Francis Centre First Edition wystawiono na aukcję w ubiegłym tygodniu, aukcja była transmitowana na żywo w telewizji FYI. Więcej informacji na temat przebiegu aukcji można znaleźć na stronie aukcyjnej Barrett-Jackson.

Kartka z historii Bronco

Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych papieża Jana Pawła II, w dniach 1-7 października 1979 roku, Ford dostarczył specjalnie zmodyfikowaną wersję Bronco z 1980 roku. Samochód w kolorze Wimbledon White był pozbawiony dachu w tylnej części nadwozia, co umożliwiało Papieżowi pozdrawianie tłumów zgromadzonych wzdłuż trasy przejazdu. Po wizycie papieża Bronco przekazano służbom specjalnym Stanów Zjednoczonych.