Ford Bronco

Ford Bronco® i Ford Performance nadal królują na wyczerpujących trasach terenowych Johnson Valley w Kalifornii, powtarzając zeszłoroczny sukces i zdobywając całe podium (1-2-3) w 18. edycji corocznej imprezy King of the Hammers w klasie Ultra4 4600.

Słynny King of the Hammers to połączenie szybkiej jazdy po odcinkach pustynnych z ekstremalnym pełzaniem po skałach. Szlaki w Johnson Valley służą również jako poligon Build Wild™, któremu poddawane są wszystkie projekty Forda Bronco w trakcie prac rozwojowych, wymagających dopracowania właściwości jezdnych w skałach i na piasku. Wyścigi King of the Hammers zainspirowały również opracowanie najnowszego Bronco Raptora, pierwszego na świecie SUV-a nawiązującego do pojazdów startujących w zawodach Ultra4.

Ford Bronco

„Wyścigi i zawody terenowe, takie jak King of the Hammers, przyczyniają się do powstawania lepszych produktów, takich jak Bronco i Bronco Raptor” – powiedział Mark Rushbrook, globalny dyrektor Ford Performance Motorsports. „Klasa samochodów seryjnych Every Man Bronco 4600 nadal demonstruje rozwój nowych rozwiązań technicznych, a zdobyte tu wnioski mogą pomóc nam w ulepszeniu modeli, którymi nasi klienci jeżdżą na co dzień”.

Zwycięzcą Every Man Challenge w klasie 4600 został zespół Vaughn Gittin Jr. i Loren Healy w Bronco z numerem 2567. Brad Lovell wraz z bratem Rogerem w Bronco z numerem 4621 zajęli drugie miejsce w klasie 4600 po zaciętej walce do samej mety, a także byli liderami w kwalifikacjach klasy. Trzecią pozycję w klasie 4600 zajął Bailey Cole w Bronco nr 13, po przejechaniu 137 mil w zróżnicowanym terenie – od piekielnie trudnych, wymagających technicznych umiejętności szlaków w formacjach skalnych, po szybkie odcinki pustynne po głębokim piasku.

Każdy z trzech samochodów, które wywalczyły podium w  klasie Bronco 4600, zjechał z linii montażowej zakładów Michigan Assembly Plant jako wersja dwudrzwiowa, napędzana sprawdzonym 2,7-litrowym silnikiem EcoBoost® V6 z opracowanym na potrzeby konkursu układem zawieszenia HOSS (High-Performance Off-Road Stability Suspension).

Oficjalna ciężarówka i SUV zawodów King of the Hammers oraz SCOORE International

Współpraca Forda z King of the Hammers już trzeci rok z rzędu podkreśla stałą obecność firmy w świecie pasjonatów samochodów terenowych.

„Dla fanów serii fakt startowania Forda zarówno jako oficjalnego fabrycznego pojazdu, jak i sprawdzonego uczestnika klas Every Man Challenge i Race of Kings jest równie znaczący, jak samo oglądanie wyścigów” – powiedział David Cole, prezes Hammerking Productions/Ultra4 Racing.

Oprócz statusu oficjalnej ciężarówki i SUV-a imprezy, Ford występuje również jako oficjalna ciężarówka i SUV organizacji SCORE International Off-Road Racing, organizatora mistrzostw Baja 500, Baja 1000 i San Felipe 250. Ford służy również jako samochód oficjalny Best in the Desert i jest trzykrotnym kolejnym zdobywcą tytułu mistrzowskiego w klasie Rebelle Rally X-Cross, gdzie dominował model Bronco Sport.