Ford Custom Nugget to nowoczesny i komfortowy kamper, który może zastąpić zarówno ograniczone pandemią środki transportu, jak również ograniczenia w dostępności hoteli. Samochód praktyczny, o niewielkich wymiarach i z uchylnym lub stałym wysokim dachem zapewnia przestrzeń dla wszystkich podróżujących. Nowe obostrzenia i restrykcje nie muszą prowadzić do rezygnacji z planów wakacyjnych. Zaś Ford Custom Nugget może stać się symbolem nowego stylu podróżowania, zwiedzania i wypoczywania.

  • Ford Custom Nugget to remedium na ograniczenia podróży związane z pandemicznymi obostrzeniami.
  • Bezpieczny transport, komfortowy nocleg, mnóstwo ciekawych rozwiązań – to wszystko zamknięte w nadwoziu Customa Nuggeta.
  • Transit Custom Nugget to nowy model kampera marki Ford stworzony we współpracy z Westfalią.

Dziś, w dobie pandemii, wzrasta zainteresowanie kamperami. Dotąd był to segment niszowy, ale obecnie samochód w zabudowie „kamper” staje się spełnieniem marzeń dla spragnionych podróżowania. A dzięki wersji Custom Nugget – otrzymujemy praktyczny, nowocześnie zabudowany pojazd, oparty na sprawdzonej technologii modelu Transit.

Ford Transit Custom Nugget

Ford Custom Nugget – komfortowe warunki dla całej rodziny

Custom Nugget to kamper, który może zastąpić podczas podróży zamykane w pandemii hotele. Ba! Miłośnicy tego typu aut uważają, że mają one ogromną przewagę nad tradycyjnymi hotelami – wolność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ciągu kilkunastu minut spakować się i ruszyć w dalszą podróż, by wieczór spędzić w zupełnie innym miejscu. Oczywiście samochód jest praktyczny, ma niewielkie wymiary, zaś uchylny dach w wybranych wersjach zapewnia przestrzeń dla wszystkich podróżujących. Wentylacja i miejsce na dodatkowe łóżko dachowe sprawiają, że wnętrze można urządzić wedle własnych upodobań.

Custom Nugget posiada typowe cechy samochodu osobowego – jego rozmiary ułatwiają parkowanie i manewrowanie, natomiast wysoki dach zapewnia przestrzeń do spania, którą można zaaranżować na stałe, a do której dostęp ułatwi zdejmowana drabinka. Przesuwane fotele umożliwiają również przekształcenie ich w podwójne łóżko, a szczelna obudowa zapewnia komfortowe warunki podróżowania przez cały rok. Wyjazd nad morze w środku sezonu? A może święta w górach? Ogrzewanie postojowe z wyłącznikiem czasowym pozwoli spać spokojnie nawet podczas mroźnych nocy.

Ford Transit Custom Nugget

Poczuj się jak w domu!

Custom Nugget oferuje nie tylko mnóstwo przestrzeni i możliwości aranżacji wnętrza, ale również komfortowe warunki mieszkalne. W aucie wyodrębniono część kuchenną – z tyłu pojazdu znajduje się przestrzeń do gotowania wraz z dwupalnikową płytą gazową, zlewem i miejscem do przygotowywania posiłków lub przechowywania żywności. Nie zabrakło również licznych szafek w zabudowie, przestronnej lodówki czy stolika, przy którym podróżujący mogą wspólnie zjeść posiłek. W kuchni wydzielono też miejsce do przechowywania butli gazowych.

Ford Transit Custom Nugget

Nugget posiada także szafę, co sprawi, że podróżujący poczują się jak w domu, bez konieczności przechowywania ubrań w walizce, a oświetlenie LED w przestrzeni mieszkalnej pozwoli na odpoczynek z książką lub wygodne gotowanie. Zewnętrzne gniazda ładowania o mocy 230-240V pozwalają na pobór prądu bez czerpania energii z akumulatorów samochodowych. Custom Nugget posiada również gniazdo do tankowania czystej wody na postoju.

Mnogość wersji i możliwości

Ford Custom Nugget może być dopasowany do każdych wymagań. Auto jest dostępne w dwóch podstawowych wersjach nadwozia tj. Custom Nugget z uchylnym dachem oraz Custom Nugget z wysokim dachem w wersji ze standardowym lub wydłużonym nadwoziem (o nazwie Plus). Wersja z uchylnym dachem (długość 4972 mm i wysokość 2060/3000 mm) jest najbardziej uniwersalną, bowiem łączy w sobie cechy kompaktowego kampera z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb na postoju. Auto jest zwinne i praktyczne. Efektywne wykorzystanie przestrzeni wnętrza daje nieograniczone możliwości, gdy chodzi o urlopowe przygody. A po dotarciu do celu podróży, dyskretny uchylny dach zapewnia dodatkową przestrzeń nad głową oraz wentylację, a także wystarczającą ilość miejsca na przestronne łóżko dachowe.

Ford Transit Custom Nugget

Wersja Custom Nugget z wysokim dachem (długość 4972 mm i wysokość 2800 mm) to auto dla wymagających, którzy chcą mieć mnóstwo przestrzeni przez cały czas, a auto wykorzystują do dalekich wycieczek. Unikatowa budowa wysokiego dachu zapewnia dużo miejsca nad głową, natomiast wysoko zamontowane okna oraz świetlik sprawiają, że wnętrze jest jasne, przytulne i bardziej przestronne. Dodatkowa przestrzeń uzyskana dzięki wysokiemu dachowi oznacza, że pojazd ma wiele przydatnych schowków, a w pełni uszczelniona zabudowa czyni go idealnym do użytkowania przez cały rok.

Odmiana Custom Nugget Plus z kolei to prawdziwy dom na kołach. Auto jest dłuższe (długość 5339 mm), dzięki czemu zapewnia jeszcze więcej przestrzeni i komfortu. Podczas podróży i za dnia może pomieścić do pięciu osób, natomiast nocą zapewnia nocleg dla maksymalnie czterech osób. Ciekawostką jest między innymi stylowa i praktyczna tylna część kuchenna w kształcie litery L, nowoczesna stylistyka wnętrza, duża szafa na ubrania oraz dużo użytecznych schowków. Ponadto większa długość pojazdu pozwoliła na wydzielenie praktycznej tylnej części łazienkowej z toaletą z elektrycznym mechanizmem spłukiwania, osobną umywalką oraz osłoną chroniącą prywatność. W sam raz na dalekie i długie wyprawy.

Ford Transit Custom Nugget

Wszystkie wersje modelu Custom Nugget zapewniają komfortowe i bezpieczne warunki użytkowania dla całej rodziny. W chwili obecnej jest to szczególnie ważne dla osób, które tęsknią za podróżami, ale ze względu na bieżącą sytuacją nie mogą realizować swoich pasji.

– Ford Custom Nugget to samochód, który doskonale wpisuje się w zmieniającą się rzeczywistość – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. Jesteśmy w okresie istotnych przemian, nie tylko związanych z wirusem sars cov-2, ale i nowymi normami emisji spalin. Samochód ten jest więc odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i klientów. Transit jest naszym flagowym modelem, a możliwość dostosowania go do nowych warunków podróżniczych to krok w stronę spragnionych normalności klientów. Bezpieczne podróżowanie nabrało obecnie szerszego znaczenia. Zależy nam, aby nasi klienci czuli się komfortowo nie tylko ze względu na legendarną już jakość jazdy Forda Transita, nowoczesne systemy kontroli i bezpieczeństwa jazdy oraz technologie zapewniające spokojny sen w różnych częściach Polski czy Europy ale także z uwagi na wolność i radość podróżowania – dodał Piotr Pawlak.

Ford Transit Custom Nugget

Nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa

Ford Custom Nugget to nie tylko niezwykle komfortowe auto podróżnicze, ale to przede wszystkim mnóstwo systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. W aucie tego typu widoczność jest zazwyczaj ograniczona, ale nad bezpieczeństwem czuwa między innymi opcjonalny system Cross Traffic Alert, który skanuje lewą i prawą stronę pojazdu i ostrzega o nadjeżdżających pojazdach podczas wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca postojowego. Jego dopełnieniem jest system Blind Spot Information (BLIS), który informuje kierowcę za pomocą lampek ostrzegawczych umiejscowionych w lusterkach bocznych, gdy w martwym polu pojawi się inny pojazd. Jest również opcjonalny inteligentny tempomat z ogranicznikiem prędkości, w skład którego wchodzi system Traffic Sign Recognition, który wykrywa obowiązujące ograniczenia prędkości i automatycznie dostosowuje do nich prędkość pojazdu oraz system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist i system kontroli pasa ruchu.

Ford Transit Custom Nugget

Oszczędne i dynamiczne jednostki napędowe

Ford Custom Nugget jest wyposażony w nową generację zaawansowanych silników wysokoprężnych New EcoBlue, które spełniają wymogi normy Euro 6.2 i zapewniają imponujący moment obrotowy. Mocne, ekologiczne i dopracowane silniki wysokoprężne Ford New EcoBlue są wzorowane na nagradzanych jednostkach benzynowych Ford EcoBoost, których wydajność wyróżnia je na tle konkurencji. W ofercie są dwie jednostki 2.0 New EcoBlue do wyboru.

Ford Transit Custom Nugget

Słabszy wariant generuje 130 KM oraz 360 Nm momentu obrotowego i może być zestawiony z manualną 6-biegową skrzynią. Średnie zużycie paliwa (zgodne z normą WLTP) w modelu Nugget to 7,3 l/100km, a w wersji Nugget Plus – 7,4 l/100km. Mocniejsza odmiana charakteryzuje się mocą 185 KM oraz momentem obrotowym na poziomie 415 Nm. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy preferują dynamiczną jazdę połączoną z komfortem i rozsądnym spalaniem. W tej wersji można wybrać zarówno manualną, jak również automatyczną skrzynię 6-biegową SelectShift. Średnie spalanie (zgodne z normą WLTP) w przypadku przekładni manualnej jest takie samo, jak w przypadku słabszej jednostki. Odmiana z automatyczną skrzynią biegów zużywa odpowiednio 7,9 oraz 8 l/100km.

Ceny Customa Nuggeta rozpoczynają się od 194.480 zł netto.

Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget