Ford F-150 Lightning

Cieszący się od 50 lat zaufaniem czytelników poradnik kupujących samochody „Edmunds”, uznał Forda F-150 Lightning za najlepszego spośród najlepszych w rankingu Edmunds Top Rated Awards 2023. Tytuł jest kolejnym, po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu, że Ford F-150 zdobył nagrodę Edmunds Top Rated Truck, a F-150 Lightning – Edmunds Top Rated Electric Truck, co czyni Forda najbardziej rozpoznawalną marką.

Best of the Best jest nową, sztandarową nagrodą przyznawaną przez „Edmunds”, która wyróżnia najlepszy model dostępny obecnie w sprzedaży. Nagroda przyznawana jest przez redakcję według jej ocen i uwzględnia znaczenie pojazdu, jego innowacyjność i atrakcyjność dla osób kupujących samochody.

Zespół testowy „Edmunds” uznał zaawansowane, uwzględniające przeznaczenie modelu rozwiązania techniczne wprowadzone w F-150 Lightning za wartościowe dla klientów, którzy każdego dnia potwierdzają swoje zaufanie do możliwości tej ciężarówki.

Ford F-150 Lightning
2021 Ford F-150

„Twórcy F-150 Lightning wykorzystali zalety układów elektrycznych, by stworzyć lepszy pojazd dla kierowców samochodów ciężarowych” – powiedział redaktor naczelny „Edmunds” Alistair Weaver. „To nie jest lifestyle’owa zabawka; to narzędzie pracy uwzględniające najlepsze tradycje F-150. Serce Ameryki jest w niezłej kondycji.”

To najnowsza z serii nagród dla F-150 Lightning, który zdobył również: North American Truck of the Year i Truck of the Year, Top Rated EV Truck od „Edmunds”, Truck of the Year od „Motor Trend”, Top 200 Invention of 2022 od „TIME”, Best Buy Award od „Kelley Blue Book 2023”, nagroda Altair Enlighten Award 2022, Samochód roku 2022 magazynu „Sobre Ruedas”, 10 Best & Engines & Propulsion Systems od „Wards Auto”, Best Car to Buy od „Internet Brands”, Vehicle of the Year od „Victory & Reseda”, American Car of the Year 2022 od „TopGear.com”, Technology of the Year 2022 od „Autoblog”, Star Award od „Motor1”, Save the Planet od „CarBuzz” i liczne nagrody SABRE.

Więcej informacji na temat F-150 Lightning można znaleźć na stronie medialnej Forda.

Ford F-150 Lightning
2022 Ford F-150 Lightning Lariat.

Więcej o nagrodach Edmunds Top Rated 2023

Zwycięzcy Edmunds Top Rated Awards są wybierani przez redakcję „Edmunds” na podstawie opinii o modelach, gromadzonych podczas testów pojazdów i opracowywania rankingu, w tym Edmunds EV Range Test, który skupia się na modelach elektrycznych. Redaktorzy „Edmunds” wybrali ostatecznych zwycięzców z grupy finalistów, która składała się z najwyżej ocenionych modeli, zakwalifikowanych do 1 listopada 2022 roku w przypisanych przez redakcję segmentach. Kwalifikujące się nowe modele muszą przejść pełny proces testowy „Edmunds” do 1 listopada 2022 roku i trafić do sprzedaży przed 1 stycznia 2023 roku.