W styczniu br. Ford Mustang Mach-E był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Polsce. Nowego elektrycznego SUVa odebrało 93 klientów. Przewaga tego modelu nad kolejnym pojazdem w zestawieniu sprzedaży była ponad dwukrotna. Styczniowy wynik odpowiada także 33% całej ubiegłorocznej sprzedaży Mustanga Mach-E w Polsce.

  • W pełni elektryczny Ford Mustang Mach-E był w styczniu bieżącego roku najlepiej sprzedającym się autem typu BEV w Polsce.
  • Sprzedaż elektrycznego modelu Forda osiągnęła rekordowy wynik. Do klientów trafiły 93 egzemplarze tego innowacyjnego SUVa, ponad dwukrotnie więcej niż kolejnego konkurenta w zestawieniu.
  • Styczniowy wynik stanowi ponad 30% całej ubiegłorocznej sprzedaży Mustanga Mach-E w Polsce.

Klienci stawiają na moc i napęd na cztery koła

Ponad połowę sprzedanych w styczniu 2022 roku egzemplarzy stanowiły auta z napędem na cztery koła i z baterią o rozszerzonej pojemności 98 kWh. Drugą najchętniej wybieraną wersją była ta z napędem na tylną oś i o pojemności baterii wynoszącej 75 kWh.

Dominującym kolorem – ponad 35% – wśród Mustangów Mach-E, które w minionym miesiącu trafiły do klientów, był Absolute Black. Blisko 20% stanowiły auta w przyciągającym wzrok kolorze Lucid Red, a kolejnym w zestawieniu był Iconic Silver.

Analizując pod tym kątem ubiegłoroczną sprzedaż Mustanga Mach-E w Polsce, najpopularniejszą wersją była ta z napędem na cztery koła i z baterią o rozszerzonej pojemności 98 kWh (48% sprzedaży). Nieco ponad 18% stanowiły auta z napędem na tylną oś i z baterią o pojemności 75 kWh.

Wśród kolorów, w ubiegłym roku dominował zdecydowanie Lucid Red (ponad 30%), a kolejnymi na które decydowali się klienci były Absolute Black (14,7%) i Carbon Grey (14,34%).

Najwięcej Mustangów Mach-E trafiło w ubiegłym roku do klientów z aglomeracji warszawskiej (ponad 20%), na kolejnych miejscach uplasowały się Śląsk (ponad 16%) i Dolny Śląsk (blisko 11,5%).

Ikona elektromobilności

Ford Mustang Mach-E spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wielu klientów i bardzo życzliwym przyjęciem przez dziennikarzy oraz specjalistów z branży na całym świecie. Już pierwsze testy wskazywały, że ten rewolucyjny SUV będzie wyznaczał nowe trendy w elektromobilności. Mustang Mach-E jest niezwykle przestronnym samochodem, który swoją atrakcyjną sylwetką przyciąga spojrzenia. Lista seryjnie montowanego wyposażenia jest bardzo długa, a wnętrze jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Model ten jest jednym z najlepiej prowadzących się aut elektrycznych, oferującym zaskakująco daleki zasięg. Potwierdzeniem tych słów są między innymi liczne rekordy, w tym rekordy Guinnessa tj. najkrótszego czasu ładowania (43 minuty i 13 sekund) podczas najdłuższej podróży (ok. 805 km) i przy najmniejszym zużyciu energii (ok. 10,5 kilometra na 1 kWh).

Także ubiegłoroczne wyniki sprzedaży potwierdzają mocną pozycję Mustanga Mach-E wśród elektrycznych SUVów. Na rynku amerykańskim w 2021 roku sprzedano 27 140 egzemplarzy tego modelu i był to drugi najlepszy wynik na tym rynku wśród całkowicie elektrycznych SUVów. Natomiast w Europie do klientów trafiły 23 424 Mustangi Mach-E, w tym 275 sztuk do klientów w Polsce.

Co ciekawe, już w pierwszym roku obecności na europejskim rynku, Mustang Mach-E był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Holandii, która jest jedynym z największych rynków pojazdów typu BEV w Europie.

– Mustang Mach-E jest niezwykle dopracowanym i przemyślanym projektem – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska Sp. z o.o. – Jego sukces na rynkach od Ameryki, przez Europę, aż po rynki azjatyckie pokazuje determinację z jaką Ford podchodzi
do idei elektromobilności. Naszym zdaniem klientom trzeba dać realny wybór, spośród swoich najlepszych produktów. A więc w przypadku Forda mówimy o Mustangu Mach-E, E-Transicie, o F-150 Lighning opartym na najpopularniejszej półciężarówce Ameryki, a w Europie już niedługo będziemy mieli nowy całkowicie elektryczny samochód opracowany dla europejskiego klienta i produkowany w fabryce w Kolonii – dodał Piotr Pawlak.

Nagrody i wyróżnienia

Innowacyjny Ford Mustang Mach-E cieszy się niezwykłą popularnością. Jednym z wyróżnień, które w Polsce otrzymał ten model jest tytuł Samochodu Roku w plebiscycie The Best of Moto 2021. W trakcie wręczania statuetki jurorzy podkreślili, że choć stawka była wyjątkowo wyrównana, to zarówno czytelnicy jak i jurorzy nie mieli wątpliwości i swoimi głosami wskazali, że to właśnie Mustang Mach-E zasługuje na zwycięstwo w głównej kategorii.

Kolejnym, niezwykle cennym wyróżnieniem jest tytuł Samochodu Roku w prestiżowym plebiscycie Car of the Year Polska 2022. Jury konkursu składa się z doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy są niekwestionowanymi autorytetami w swojej branży. Zawodowo zajmują się testowaniem i oceną samochodów, dzięki czemu mają bezpośrednią styczność z wieloma modelami z najróżniejszych segmentów. Pochodzą oni z różnych mediów i redakcji, dzięki czemu konkurs jest w pełni niezależny, demokratyczny, ponadredakcyjny i transparentny.