Ford Pro zaprezentował właśnie pickupa Rangera Platinum 1 o wyjątkowo bogatym wyposażeniu, który podnosi luksus w rodzinie Rangerów do nowych, wyższych standardów.

  • Nowa, topowa wersja Platinum w gamie lidera rynku pickupów, Forda Rangera, wyznacza nowy standard luksusu w jego segmencie
  • Wysokiej klasy wnętrze Rangera Platinum, zaawansowane systemy łączności i potężny nowy 3-litrowy turbodiesel Forda w układzie V6 zapewniają komfort z wyrafinowanymi osiągami i zdolnością do holowania sporej przyczepy
  • Na budzącego respekt, nowoczesnego Rangera Platinum będzie można złożyć zamówienie na początku 2023 roku, a jego dostawy do klientów w Europie spodziewane są latem 2023 roku

Nowy Ranger Platinum dołącza do ekscytującej gamy nowej generacji najlepiej sprzedającego się pickupa w Europie 2 i staje na szczycie gamy samochodów terenowych. Ekskluzywne detale zewnętrzne i akcenty podkreślają tak charakterystyczny wygląd Rangera, zapraszającego do stylowej, nowoczesnej kabiny skórzaną tapicerką.

Potężny 3-litrowy turbodiesel V6 o mocy 240 KM i układ napędowy opracowany specjalnie pod kątem wyrafinowanej jazdy składają się na płynne, swobodnie uzyskiwane osiągi, a wyjątkowo wysoki moment obrotowy pozwala na pewniejsze przewożenie ładunków i holowanie przyczepy o masie do 3500 kg. 3

„Ford Ranger wyznaczył standardy osiągów, wszechstronności i możliwości w segmencie pickupów, a teraz wyznacza także standardy luksusu. Oszałamiający nowy wariant Platinum będzie odpowiadał klientom, którzy cenią wysoki komfort i najwyższej klasy technikę, kojarzoną z samochodami osobowymi, jednak potrzebują też wytrzymałości i wszechstronnych możliwości, które niezmiennie czynią Rangera liderem sprzedaży pickupów w Europie – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Ford Pro, Europe.

Europejski system zamówień na Rangera Platinum zostanie niebawem otwarty. Produkcja tego samochodu ma się rozpocząć w marcu 2023 roku, a pierwsze dostawy do klientów planowane są latem.

Najbardziej luksusowy Ranger stworzony przez Ford Pro

Ranger Platinum jest dostępny wyłącznie w konfiguracji pięciomiejscowej z podwójną kabiną i jest napędzany 3-litrowym turbodieslem V6 Forda, występującym również w luksusowych SUV-ach i pickupie F-150 w Ameryce Północnej, wytwarzającym moc 240 KM i moment obrotowy 600 Nm. Moc przekazywana jest przez nowy, elektronicznie sterowany system stałego napędu na wszystkie koła, połączony z 10‑biegową automatyczną skrzynią biegów Forda z adaptacyjnym programem doboru przełożeń i z mocowaniami przeprojektowanymi w celu zmniejszenia hałasu i drgań.

W rezultacie uzyskano dynamikę, wyrafinowaną pracę napędu i osiągi podnoszące pewność kierowcy, niezależnie od warunków jazdy oraz wysoką dopuszczalną masę holowanej przyczepy, wynoszącą 3500 kg. Mimo luksusu samochód oferuje również te same znakomite możliwości przewozu ładunków, co wszystkie wersje Rangera, w tym ładowność przekraczającą jedną tonę. 4

Wygląd zewnętrzny Rangera Platinum opiera się na muskularnej i funkcjonalnej stylistyce rodziny pickupów Ranger, ale dodaje jej więcej wyrafinowania. Nowy model plasuje się powyżej bogato wyposażonej wersji Wildtrak, która stanowiła 60 procent sprzedaży poprzedniego modelu Rangera w Europie.

Unikatowy przedni wlot powietrza i nowe chromowane wykończenie elementów zewnętrznych Rangera Platinum robią piorunujące wrażenie przy pierwszym spojrzeniu na jego nadwozie. Mocnym akcentem są też nowe 20-calowe, obrabiane mechanicznie obręcze kół z detalami o wysokim połysku w kolorze hebanu. Kolejne elementy wyposażenia premium, to miękkie zamykanie klapy skrzyni ładunkowej, przyciemniane szyby zapewniające prywatność i charakterystyczne światła do jazdy dziennej w matrycowych reflektorach LED. Standardowe relingi dachowe dodają samochodowi wyrazistości i praktyczności.

W swoim wnętrzu Ranger Platinum łączy luksus kabiny wykończonej skórą z inteligentnymi rozwiązaniami technicznymi i zaawansowanymi systemami ułatwiającymi życie. Kierowca i pasażer z przodu mają do dyspozycji fotele z perforowanej, pikowanej skóry premium ze stylowymi kontrastowymi przeszyciami, z 10-kierunkową elektryczną regulacją oraz funkcjami ogrzewania i chłodzenia. Naturalna, faktura ciemnego, niepowlekanego drewna klonowego stanowi uzupełnienie bogatego wzornictwa, a wysublimowane oświetlenie wpływa na relaksujący klimat w kabinie.

Zaawansowany technicznie kokpit charakteryzują dwa 12-calowe ekrany. W pełni cyfrowy zestaw wskaźników zastępuje tradycyjne zegary znajdujące się wcześniej przed kierowcą, obok niego umieszczono pionowy ekran dotykowy, sterujący potężnym systemem informacji i rozrywki Ford SYNC 4A. 5 Ranger Platinum posiada w wyposażeniu standardowym ośmiogłośnikowy system audio B&O 6 oraz indukcyjne ładowanie urządzeń mobilnych 7. Potężne możliwości łącznościowe zapewnia standardowy modem FordPass Connect, który dzięki aktualizacjom Ford Power-Up umożliwi w przyszłości bezprzewodowe podnoszenie wersji oprogramowania wielu modułów, które z czasem będą ulepszać eksploatowany już samochód.

Oprócz wszechstronnych zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, znanych z Rangera Wildtrak, seria Platinum dysponuje także aktywnym asystentem parkowania z funkcją wyjazdu z miejsca parkingowego, 8 systemem informacji o obiektach w martwym polu lusterek z ostrzeganiem o ruchu poprzecznym i funkcjami wspomagania holowania przyczepy, systemem ostrzegania i zapobiegania opuszczeniu pasa ruchu oraz systemem kamer 360 stopni – wszystkie te funkcje wariant Platinum oferuje jako wyposażenie standardowe.

Najbogatsza w historii gama pickupów Ranger

Wersja Platinum wieńczy najbogatszą w historii gamę wariantów pickupów Ranger dostępnych w ofercie Ford Pro. Oprócz modeli nowej generacji, jak Raptor o wyjątkowych osiągach, Wildtrak i Limited, które już niebawem pojawią się w sprzedaży, europejscy klienci mogą również wybierać wytrzymałe Rangery XL i XLT, które charakteryzują się starannie dobranym wyposażeniem, dostosowanym do potrzeb użytkowników komercyjnych, firm budowlanych, służb leśnych, czy służb ratowniczych.