Ford Mustang Mach-E, pierwszy w pełni elektryczny SUV Forda, jest jednym z najchętniej wybieranych modeli elektrycznych w Polsce. Po siedmiu miesiącach bieżącego roku Mustang Mach-E jest liderem polskiego rynku samochodów elektrycznych, a popularność auta wzrasta zarówno wśród nabywców indywidualnych, jak i wśród firm.

  • Ford Mustang Mach-E cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych.
  • Firma Ford Polska dostarczyła właśnie pierwszą partię 15 egzemplarzy Mustanga Mach-E dla firmy Arval. Całość zamówienia obejmuje 40 sztuk tego całkowicie elektrycznego SUV-a.
  • Coraz więcej firm dostrzega benefity związane ze zmianą samochodów na zelektryfikowane lub te całkowicie elektryczne. Szczególnie, gdy mogą użytkować tak emocjonujące modele jak Mustang Mach-E.
  • Zachodzące zmiany to element szerszej transformacji, która odbywa się na rynku motoryzacyjnym. Firma Arval Service Lease Polska z grupy BNP Paribas chce odgrywać decydującą rolę w zmieniającym się świecie, promując zrównoważony model mobilności.

Tak duży sukces sprzedażowy Mustanga Mach-E wynika z niezwykle dopracowanej strategii elektryfikacji, którą obrała firma Ford. Chcąc zapewnić swoim klientom realny wybór, marka zdecydowała się na elektryfikację swoich ikon – osobowego Mustanga, dostawczego – Transita oraz króla amerykańskich pick-upów – F-150. Dzięki temu nabywcy nie muszą iść na kompromisy związane z przestronnością wnętrza, użytecznością samochodu, zakresem wyposażenia standardowego czy też ekscytującymi osiągami. Innowacyjne technologie związane z pojazdami elektrycznymi Forda zapewniają im zaskakująco dalekie zasięgi. Dodatkowo do tych modeli w ciągu najbliższych lat dołączą kolejne, dzięki czemu gama całkowicie elektrycznych Fordów będzie się stale poszerzać.

Pierwsza dostawa Mustanga Mach-E do firmy Arval

W ostatnich dniach Ford Polska dostarczył pierwsze 15 egzemplarzy – z zamówionych 40 – do firmy Arval Service Lease Polska. Wszystkie samochody mają napęd na tylną oś i standardową baterię o pojemności 75 kWh. Pierwsza partia jest pomalowana na niezwykle atrakcyjny i przyciągający wzrok kolor – Lucid Red. Kolejne zaś auta będą pomalowane na kolor Star White (12 sztuk) oraz Dark Matter Grey (13 sztuk). Kontrakt obsługuje autoryzowany diler Forda – firma Auto Nobile z Warszawy.

Firma Arval jest liderem w obszarze zarządzania flotą samochodową (CFM – Car Fleet Management) oraz najmu długoterminowego w Polsce. Należy także do liderów transformacji na mobilność niskoemisyjną. Oferuje szeroki zakres usług związanych z najmem pojazdów elektrycznych, w tym zapewnienie stacji ładowania, wykorzystanie dopłaty w programie „Mój elektryk”, wakacyjne spalinowe auto zastępcze czy też możliwość testowania auta elektrycznego przez 3 miesiące przed podpisaniem umowy długoterminowej.

– Pierwsze 40 elektrycznych Mustangów Mach-E we flocie Arval to dowód, że użytkownicy samochodów w Polsce bardzo chętnie przesiadają się na pojazdy w pełni elektryczne i coraz częściej robią to, korzystając z wynajmu długoterminowego. Jest to bardzo korzystna forma użytkowania takich, nie najtańszych przecież, aut. W ramach wynajmu oferujemy finansowanie oraz pełen zakres usług serwisowych, z ubezpieczeniem, w ramach jednej raty, której wysokość nie zmieni się przez cały okres umowy. Co istotne, w wynajmie możliwe jest skorzystanie z dopłaty z programu „Mój elektryk”, co znacznie obniża wysokość raty. Z dotacji skorzystali wszyscy nasi klienci, którzy wybrali Mustangi Mach-E – powiedział Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Bestseller wśród samochodów elektrycznych z licznymi zaletami i nagrodami

Mustang Mach-E budzi zasłużone zainteresowanie od samego początku obecności na rynku. W ciągu zaledwie 12 miesięcy od premiery model ten stał się liderem rynku samochodów elektrycznych w Polsce. Po siedmiu miesiącach 2022 roku jego sprzedaż osiągnęła poziom 438 sztuk i 7,8% udziału w tym coraz bardziej konkurencyjnym i coraz szybciej rozwijającym się segmencie.

Samochód cieszy się także niesłabnącą popularnością wśród mediów oraz czytelników i internautów – tylko w Polsce Mustang Mach-E w ostatnich miesiącach został bowiem zwycięzcą aż trzech plebiscytów: The Best of Moto 2021, Car Of The Year Polska 2022 oraz podwójnym laureatem Auto Lider 2022 w kategoriach Premiera motoryzacyjna (najważniejsza kategoria) oraz Crossover/SUV klasy średniej.

Mustang Mach-E doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu, z zasięgiem do 610 kilometrów i mocą do 351 KM oferuje świetne właściwości jezdne, innowacyjne technologie, a jego atrakcyjna sylwetka wciąż przyciąga spojrzenia. Kierowcy samochodów elektrycznych mogą liczyć na legalne poruszania się bus-pasami, wiele darmowych parkingów czy też mają bezpłatny wjazd do stref czystego transportu. Użytkowanie pojazdów zelektryfikowanych przez klientów biznesowych jest coraz częściej wykorzystywane do wzmacniania wizerunku firm, jako dbających o środowisko i dążących do zminimalizowania śladu węglowego ich działalności.

– Jestem niezwykle dumny, że samochody elektryczne Forda są coraz częściej wybierane przez głównych graczy w poszczególnych branżach. Dziś mam przyjemność przekazania firmie Arval kluczyków do 15 w pełni elektrycznych Mustangów Mach-E, kolejne egzemplarze z tego zamówienia są już w drodze i niedługo dotrą do nowych użytkowników. Cieszę się, że klienci biznesowi decydują się na zeroemisyjne pojazdy, dzięki czemu obniżają nie tylko koszty eksploatacji i serwisu, ale także dbają wraz z nami o środowisko i przyszłość naszej planety – powiedział Atilla Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.