Wybór odpowiedniej firmy, która oferuje między innymi usługę frezowania drewna, nierzadko jest trudny. Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że nawiążemy współpracę ze specjalistami, którzy spełnią nasze oczekiwania? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią. 

  1. Na czym polega frezowanie drewna?
  2. Jak wybrać firmę oferującą frezowanie drewna?
  3. Frezowanie CNC w procesie obróbki drewna

Tworzysz ażury lub ornamenty? A może chcesz nadać swoim drewnianym meblom niepowtarzalnego wyglądu lub umieścić w swoim lokalu czy domu oryginalne napisy na ścianie? Jeśli nie masz wiedzy i odpowiednich narzędzi, już teraz skorzystaj z usługi frezowania CNC! Na czym polega frezowanie drewna i jak wybrać odpowiednią firmę, która wykona dla nas interesujące nas zdobienia? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. 

Na czym polega frezowanie drewna?

Na czym właściwie polega frezowanie drewna? Otóż to nic innego jak specjalny proces obróbki drewna, w którym wykorzystuje się specjalne narzędzie do usuwania nadmiaru materiału – w tym przypadku drewna – z danej powierzchni. Tym urządzeniem można zatem na drewnianej powierzchni wyciąć przeróżne kształty oraz wzory i tym samym stworzyć niepowtarzalne, oryginalne zdobienia. Tę technologię wykorzystuje się najczęściej w produkcji mebli, elementów dekoracyjnych lub konstrukcyjnych. 

Ogólnie frezowanie CNC drewna wymaga nie tylko pewnych umiejętności, ale przede wszystkim wiedzy. Przed rozpoczęciem całego procesu trzeba w odpowiedni sposób przygotować materiał, na którym będą wycinane wzory i kształty. Równie poprawnie należy ustawić parametry frezarki – między innymi kierunek posuwu czy obrotową prędkość. Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy oraz narzędzi, polecamy skorzystać z usług firmy oferującej frezowanie drewna. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że otrzymasz profesjonalnie i solidnie wykonany produkt. Jak wybrać odpowiednią firmę? Podpowiadamy w dalszej części wpisu. 

Jak wybrać firmę oferującą frezowanie drewna?

W Polsce jest sporo firm, które oferują usługi frezowania CNC, wycinanie w sklejce czy frezowanie drewna, realizując serie, prototypy, projekty wielosztukowe czy preserie. Jak wybrać tę odpowiednią?

Na początku zwróć uwagę na doświadczenie interesujących Cię firm. Wieloletnie zajmowanie się frezowaniem i obróbką CNC jest gwarancją wysokiej jakości, precyzji i znajomością tematu właściwie od podszewki. A zatem taką firmę nic nie będzie w stanie zaskoczyć. Zwróć uwagę nie tylko na to, jak długo dane przedsiębiorstwo działa na rynku, ale również, jakie ma referencje i opinie napisane przez innych klientów, którzy już skorzystali z jej usług.

Frezowanie CNC w procesie obróbki drewna

Następnie zapoznaj się z oferowanymi metodami frezowania. Jeśli w tej kwestii wszystko Ci odpowiada, zwróć uwagę także na jakość materiałów oraz narzędzia, które specjaliści wykorzystują do frezowania drewna. Jeśli są to najlepsze materiały, możesz mieć pewność, że otrzymasz zamówienie wysokiej jakości, wykonane precyzyjnie, solidnie i z dbałością o każdy detal. Jak widać, warto skorzystać z pomocy specjalistów, doświadczonych we frezowaniu drewna. Będą oni mogli wykonać współbieżne frezowanie drewna, frezy krawędziowe, przeciwbieżne frezowanie lub dokonać głębokich żłobień. To sprawi, że uzyskany efekt w postaci elementu obrabianego spełni wszystkie oczekiwania klienta, jeżeli chodzi o obróbkę drewna.