Krótko ścięte boki to obecnie najpopularniejszy rodzaj fryzury. Dzięki temu drobnemu zabiegowi możemy już w kilka chwil zmienić swój wygląd i na nowo zaprezentować swoje ulubione stylizacje. Undercut najczęściej kojarzy nam się z prostymi i komfortowymi fryzurami, które pasują niemal do każdego typu urody. To właśnie od tego uniwersalnego cięcia wywodzi się wiele fryzur, które są chętnie prezentowane na pokazach mody i w magazynach o tematyce stylizacji fryzjerskich. Przekonajmy się jakie fryzury najlepiej będą pasować do Twojego typu urody i na co należy zwrócić uwagę podczas ich wykonywania. 

Fryzury męskie krótkie boki sposobem na rysy twarzy 

Jeżeli jesteś posiadaczem owalnego kształtu twarzy to nie możesz przejść obojętnie obok tej stylizacji. Pozostawienie dłuższej góry przy krótko ściętych bokach pozwoli Ci wysmuklić kości policzkowe i pozytywnie wpłynie na Twój wizerunek. Dzięki uniesieniu dłuższej góry zyskasz zupełnie nowy wizerunek, który świetnie sprawdzi się w codziennych stylizacjach. Długie kosmyki możesz ułożyć na wiele sposobów, do najpopularniejszych rozwiązań zaliczamy: 

  • Zaczesanie włosów do tyłu – taka stylizacja jest nie tylko nasycona ogromną klasą, ale też praktycznością. Zaczesane włosy świetnie się prezentują przy ważnych wydarzeniach, dodają elegancji, a także zapewniają komfort, bowiem dłuższe kosmyki nie wpadają do oczu. Fryzura z zaczesanymi włosami jest niezwykle prosta do wykonania, dlatego też bez trudu poradzi sobie z nią każdy;
  • Tape Fade – to doskonała propozycja dla osób, które chcą zachować krótkie boki i krótką górę. Do jej wykonania nie potrzebujesz praktycznie żadnych kosmetyków, ułożenie włosów zajmuje kilka chwil, a efekt końcowy wygląda doskonale. W tej fryzurze odnajdą się panowie posiadający nie tylko okrągłą, ale też owalną twarz; 
  • Pompadour – jest świetny dla mężczyzn o prostokątnym kształcie twarzy. Fryzury męskie krótkie boki, wykorzystujące uniesienie górnych pasm u nasadu dodają delikatności ostrym rysom twarzy i nieznacznie wyróżniają się z tłumu. Takie uczesanie nieco różni się od tradycyjnego ułożenia włosów do tyłu, bowiem może być wzbogacone połyskiem i puszystością, która ociepla wizerunek. Do ułożenia włosów w pompadour możemy wykorzystać pomadę. 

Męskie fryzury z krótkimi bokami dają możliwość wielu stylizacji, pasujących do każdego typu urody. Jeśli właśnie wybierasz się do fryzjera to koniecznie poproś go o pozostawienie nieco dłuższej góry. Dzięki niej zyskasz niezwykłą okazję do zmiany swojego wizerunku, jeśli jednak stwierdzisz, że lepiej czujesz się w całkiem krótkich włosach to zawsze możesz je skrócić w późniejszym czasie.