Uzupełnianie podstawowego wyposażenia swojego samochodu o przydatne przedmioty zawsze jest dobrym pomysłem. Często szukamy skutecznych rozwiązań, które będą cechowały się praktycznością, solidnością, a także przystępną ceną. W wielu sklepach internetowych, a także stacjonarnych możemy znaleźć gadżety do auta, które w momencie zakupu wydają nam się być niezbędne, jednak po pewnym czasie ich użyteczność okazuje się zupełnie odmienna. Jak znaleźć przydatne przedmioty, które okażą się komfortowe w użytkowaniu zarówno pierwszego dnia po zakupie, jak i po kilku miesiącach? Podpowiadamy.

Gadżety do auta – na podróże i na co dzień 

Wśród szerokiej gamy produktów możemy znaleźć najpopularniejsze przedmioty, które na co dzień pomagają kierowcom w pokonywaniu długich podróży. Do najbardziej użytecznych gadżetów możemy bez wątpienia zaliczyć: 

  • lusterko z wbudowaną kamerką – ten przedmiot możemy kupić już za około 200 złotych, jego niekwestionowaną zaletą jest możliwość nagrywania całej podróży, od momentu przekręcenia kluczyków w stacyjce. Niektóre modele posiadają także czujnik ruchu, który włącza się automatycznie w momencie zarejestrowania jakiejkolwiek aktywności przy naszym pojeździe. Lusterko z wbudowaną kamerką pozwala uchwycić ciekawe widoki, nietuzinkowe sytuacje na drodze oraz może wybronić nas podczas wypadku. Kamera rejestrująca podróż doskonale pokaże – w przypadku kolizji – kto był sprawcą i jak dokładnie wyglądała sytuacja. Warto mieć taki gadżet przy sobie, nie tylko w trakcie dalekich podróży, ale też podczas zwykłej jazdy do pracy; 
  • wtyki gniazda zapalniczki – ładowanie telefonu w samochodzie często bywa koniecznością. Proste gniazdo, które włożymy w miejsce zapalniczki samochodowej może sprawić, że nasze podróże będą przyjemniejsze i pewniejsze, ponieważ stale będziemy mieli możliwość kontaktu z osobami trzecimi. Podstawowa wtyczka to koszt zaledwie kilku złotych, które warto wydać dla podniesienia komfortu podróży; 
  • maty masujące na fotel – jeżeli Twoja praca polega na spędzaniu wielu godzin za kółkiem to koniecznie pomyśl o macie masującej. Takie rozwiązanie pomaga uniknąć bólu pleców i niweluje oznaki zmęczenia. za około 100 złotych możesz nabyć matę nie tylko masującą, ale też podgrzewaną, która okaże się nieoceniona podczas jesiennych i zimowych podróży. 

Oto najbardziej praktyczne rozwiązania do samochodu na co dzień. Przygotowując się na podróż możemy wyposażyć nasz samochód w mini lodówkę, termos, niewielkich rozmiarów ekspres do kawy, a także materac, który – rozłożony na tylnym siedzeniu – umożliwi nam komfortowy sen. Dla naszych pociech przydatne będą rolety na okna, przybornik wieszany na fotelu, kolorowe nakładki na pasy bezpieczeństwa, maskotka – zagłówek umożliwiająca drzemkę, a także uchwyt samochodowy na tablet. Wybierz najlepsze rozwiązania dla siebie i podróżuj komfortowo!