Ford przedstawia europejskim klientom najbardziej przemyślaną, dysponującą największymi możliwościami i najbardziej wszechstronną generację w historii modelu Ranger.

  • Ford przedstawił ceny najpopularniejszych wersji nowego Rangera – najlepiej sprzedającego się pick-upa w Europie 1
  • Nowy Ranger to starannie przemyślana, najsprawniejsza i najbardziej wszechstronna generacja w historii modelu, o śmiałej stylistyce, z najnowocześniejszymi systemami łączności i rozwiązaniami technicznymi oraz nowymi układami napędowymi, a wśród nich 3,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym V6 firmy Ford 2
  • Prestiżowe modele Wildtrak i Limited trafią do właścicieli na początku 2023 r. Oba pojawią się w europejskich salonach po bogato wyposażonym, wyczynowym Rangerze Raptor.

Wprowadzenie na rynek popularnych wersji Wildtrak i Limited oznacza start sprzedaży najlepiej sprzedających się odmian Rangera i następuje po premierze opracowanego przez Ford Performance nowego Rangera Raptora, który stanowi topowy model w linii Rangerów.

Ford zaprojektował nowego Rangera od podstaw, aby pomóc klientom pracować efektywniej i mądrzej. Wyróżnia się odważną stylistyką nadwozia, układami napędowymi korzystającymi z najnowszych rozwiązań technicznych, między innymi 3,0-litrowego silnika wysokoprężnego V6 firmy Ford, zmodernizowanego podwozia i zawieszenia, powiększonej przestrzeni ładunkowej oraz nowoczesnego wnętrza, w którym kierowcę wspierają zaawansowane systemy asystujące i łączności.

Ceny wysokiej klasy Rangera Wildtrak rozpoczynają się od 209 600 zł netto, a ceny bogato wyposażonej wersji Limited rozpoczynają się od 201 950 zł netto. Oba modele oferowane są w wersji nadwozia Double Cab, a dostawy do klientów rozpoczęły się na początku 2023 roku.

„Ranger stał się w Europie ikoną dla nowego pokolenia klientów, którzy z przekonaniem twierdzą, że to 'The pickup’ („gaz do dechy”)” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Ford Pro w Europie. „Ranger był już niezastąpionym pickupem w Europie, ale wykorzystaliśmy nasze globalne doświadczenie w dostarczaniu cenionych ciężarówek klientom na całym świecie, aby opracować i wprowadzić do tego atrakcyjnego modelu kompletnie nowy potencjał”.

Najpopularniejsza wersja Wildtrak

Wersje Wildtrak stanowiły 60 procent sprzedaży Forda Rangera poprzedniej generacji, co świadczy o popycie na pickupy w specyfikacjach oferujących wyższy komfort i bardziej wszechstronnych, które mogą służyć klientom nie tylko jako narzędzia pracy, ale także podczas spędzania wolnego czasu.

Nowy Ranger Wildtrak oferuje wyjątkowe parametry robocze za sprawą 3,0-litrowego turbodoładowanego silnika diesla V6 firmy Ford, 2 oferowanego po raz pierwszy w gamie napędów Rangera. Układ napędowy, generujący moc 240 KM i moment obrotowy 600 Nm, współpracujący z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów, pozwala na holowanie przyczepy o masie do 3500 kg. 3

Znakomity balans między mocą i zużyciem paliwazapewniają również sprawdzone 2,0-litrowe silniki wysokoprężne Forda EcoBlue. Zarówno Ranger Limited, jak i Ranger Wildtrak, mogą być wyposażone w jednostkę 2,0‑litrową EcoBlue Bi-Turbo Forda o mocy 205 KM z 10-biegową skrzynią automatyczną. Dla bazowych wersji wyposażenia XL i XLT dostępny jest również 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue o mocy 170 KM z sześciobiegową skrzynią manualną lub sześciobiegową skrzynią automatyczną.

Nowy Ranger w standardzie oferuje zaawansowane systemy, dzięki którym jazda daje więcej radości, jest bardziej relaksująca i intuicyjna, a ponadto wzrosła dzielność terenowa modelu.

Tryby jazdy

Sześć wybieranych trybów jazdy 5 jest uzupełnieniem układu jezdnego, który został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu kątów natarcia, uzyskaniu maksymalnego wykrzyżowania i skoku koła w trudnych warunkach terenowych. Tryby Normal, Eco, Slippery (śliska nawierzchnia), Mud/Ruts (błoto/koleiny), Sand (piasek) i – w przypadku automatycznych skrzyń biegów – Tow Haul (tryb holowania) dostosowują niezbędne parametry, w tym dystrybucję mocy, kontrolę trakcji, elektroniczną kontrolę stabilności i charakterystykę przełożeń, aby podnieść efektywność w różnych scenariuszach jazdy.

Wymagający klienci pragnący podnieść terenowe możliwości samochodu, mają do wyboru dwa systemy napędu na cztery koła – z elektronicznym załączaniem obu osi w trakcie jazdy lub nowy, zaawansowany system stałego napędu na cztery koła z trybem „ustaw i zapomnij”, który jest standardem w Rangerach Wildtrak wyposażonych w silnik wysokoprężny V6 o pojemności 3,0 l.

Centrum dowodzenia

Kierowcy mogą monitorować wiele funkcji pojazdu i zmieniać parametry za pomocą największego w klasie 12,4-calowego cyfrowego zestawu zegarów, oraz 12-calowego centralnego wyświetlacza dotykowego, który obsługuje również zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy Forda SYNC 4A®. 6

Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę obejmują m.in. układ aktywnego wspomagania hamowania,5 system utrzymania auta na pasie ruchu,5 automatycznego hamowania podczas cofania5. Ponadto pierwszy raz dostępne w tym segmencie jest również system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach, który obejmuje również holowaną przyczepę oraz posiada funkcję ostrzegania o pojazdach nadjeżdżających z lewej lub prawej strony podczas wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca parkingowego.5

Bereits der Ranger Limited verfügt serienmäßig über so angenehme Ausstattungsdetails wie zum Beispiel eine automatische 2-Zonen-Klimaanlage, ein beheizbares Multifunktions-Lenkrad, Sitzpolster und -mittelbahnen in schwarzem Soho Grain-Leder sowie eine berührungssympathische Soft-Touch-Oberfläche für den Armaturenträger und die Konsole. Die Außenspiegel sind elektrisch beheiz-, verstell- und einklappbar und haben integrierte Blinker sowie eine Umfeldbeleuchtung. Scheinwerfer und Rückleuchten setzen auf LED-Technologie. Foto: Ford

Korzystając z aplikacji FordPass na smartfony, właściciele i menadżerowie flot 7 mogą zdalnie wyświetlać w czasie rzeczywistym alerty dotyczące statusu pojazdu, można również sterować wieloma systemami, w tym pierwszym w segmencie systemem strefowego oświetlenia zewnętrznego Rangera, który może selektywnie oświetlać otoczenie pickupa – to idealne rozwiązanie podczas biwakowania lub pakowania sprzętu w miejscu pracy.

Zewnętrzne wyposażenie Rangera Wildtrak obejmuje montowane w standardzie relingi dachowe ułatwiające przewożenie ładunków, a także stalowe płyty ochronne chroniące silnik i skrzynię rozdzielczą, przydatne podczas przepraw w terenie. W bogatym wnętrzu Wildtraka znajdziemy skórzane fotele z plisowanymi akcentami, podgrzewaną sportową kierownicę z kontrastowymi szwami, nastrojowe oświetlenie oraz podsufitkę w kolorze Ebony. 

Dla nabywców Wildtraka, poza lakierami Agate Black Metallic, Blue Lightning, Carbonised Grey, Diffused Silver, Frozen White, Lucid Red, Arctic White i Moondust Silver, dostępnymi zarówno dla wersji Wildtrak, jak i Limited, przygotowano także dostępną wyłącznie dla tej linii Rangerów opcję lakieru nadwozia Cyber Orange.

Ranger Limited może pochwalić się również bogatym wyposażeniem standardowym, obejmującym podgrzewaną kierownicę obszytą materiałem Sensico™ opracowanym przez Forda, skórzane fotele Soho z przetłoczeniami w stylu Apex oraz konsolę pokrytą miękkim winylem.