• Volkswagen planuje wielkie wydarzenie pod hasłem „GTI wraca do domu” w 2024 r.
  • nowy format imprezy zamiast dotychczas organizowanej nad jeziorem Wörthersee
  • planowana integracja społeczności fanów w Wolfsburgu

Volkswagen przenosi jedną z najważniejszych imprez dla fanów marki – GTI Treffen znad jeziora Wörthersee. Od 2024 roku będzie się ona odbywała w sercu marki, w Wolfsburgu. W pobliżu fabryki Volkswagena impreza pod hasłem „GTI wraca do domu” zgromadzi entuzjastów i fanów sportowych modeli Volkswagena.

„Fani naszej marki i modeli GTI są dla Volkswagena niezwykle ważni. Dlatego bardzo cenimy sobie kontakty z nimi” – mówi Imelda Labbe, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej marki Volkswagen Samochody Osobowe. „Dlatego po tym jak GTI Treffen nad jeziorem Wörthersee zostało odwołane, zdecydowaliśmy się zaoferować społeczności fanów GTI nowy ‘dom’ dla tej imprezy – w Wolfsburgu. Planując ją, chcemy również wziąć pod uwagę pomysły fanów, ponieważ to przede wszystkim spotkanie dla nich. Zgodnie z tym, w nadchodzącym roku z pewnością będziemy mogli zaoferować sporo atrakcji i niespodzianek” – dodała Labbe.

GTI – od niemal pół wieku te trzy litery oznaczają sportowy charakter, emocje i dynamikę. Społeczność fanów GTI i Volkswagena na całym świecie wciąż się rozrasta, spotykają się oni regularnie i wymieniają między sobą informacje. Od 1982 roku największy zlot GTI Treffen tradycyjnie odbywał się nad jeziorem Wörthersee w Austrii. Jednak władze gminy Maria Wörth podjęły niedawno decyzję, że nie będą w przyszłości gospodarzem corocznej imprezy.

Volkswagen postanowił kontynuować tę tradycję od przyszłego roku w Wolfsburgu. Oprócz prezentacji pojazdów, pokazów na scenie i klubowych spotkań będzie wiele innych ciekawych wydarzeń i niespodzianek dla miłośników GTI. Tereny i infrastruktura w Wolfsburgu oferują idealne warunki do przyjęcia dużej liczby gości wraz z ich pojazdami. Pod hasłem „GTI wraca do domu” Volkswagen uczyni z Wolfsburga nowym miejscem spotkań społeczności fanów GTI.