Dobranie odpowiedniego asortymentu do domowej siłowni jest niezwykle ważne dla efektywności naszych ćwiczeń. Wielu z nas boryka się z ograniczonym metrażem, na którym ma powstać perfekcyjnie miejsce do ćwiczeń. Dzięki wybieraniu przyrządów, które nie tylko zajmują mało miejsca, ale też pozwalają w odpowiedni sposób budować swoją sylwetkę, możemy skutecznie wyposażyć się w to, co jest nam naprawdę niezbędne. Jednymi, z fundamentalnych produktów, które powinniśmy mieć, są hantle decathlon. Dlaczego właśnie one? Przekonajmy się! 

Hantle decathlon to wiele możliwości 

W tym renomowanym sklepie z wyposażeniem sportowym możemy znaleźć absolutnie wszystko, co wspomaga prowadzenie zdrowego i sportowego trybu życia. Na stronie internetowej lub w stacjonarnym punkcie znajdziemy ciężarki o różnej masie i wielkości, dzięki temu bez trudu dopasujemy odpowiedni dla siebie ciężar i stopniowo wyrzeźbimy sylwetkę. Ważny jest także materiał, z jakiego zostały wykonane hantle. Do domowej siłowni warto wybierać odważniki otulone gumą, które doskonale leżą w dłoni, a przypadku upuszczenia nie powodują zniszczeń na podłodze. Osoby pragnące pozbyć się zbędnych kilogramów powinny zwrócić uwagę na ilość powtórzeń, bowiem to właśnie ona prowadzi do wysmuklenia ciała. 

Pracując z hantlami możemy wykonywać ćwiczenia na cztery różne sposoby. Są to: przenoszenie, przyciąganie, odpychanie, a także wychylanie. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel treningu, powinieneś realizować każdy z tych trybów w umiarkowanym stopniu. Jak ćwiczyć, aby można było zauważyć progres? Przede wszystkim należy trenować wszystkie partie ciała: 

  • ćwiczenie mięśni brzucha z hantlami pozwalają wysmuklić talię i brzuch, a także uwydatnić zarys mięśni. Jedno z podstawowych ćwiczeń odbywa się w pozycji stojącej. Rozstawiamy stopy na szerokość barków, a ręce z hantlami trzymamy wzdłuż ciała. Dodatkowo spinamy brzuch, prostujemy plecy, a biodra kierujemy do dołu. Następnie podnosimy na zmianę ręce do wysokości barków;
  • hantle podczas treningu ramion to chyba absolutna konieczność. Za pomocą tych drobnych ciężarków wykonujemy m. in. uginanie ramion z obciążeniem, unoszenie rąk przodem, wyciskanie francuskie, rozpiętki z hantlami;
  • ćwiczenia na pośladki z obciążeniem nie tylko przynoszą szybsze efekty, ale też dbają o naszą kondycję. Ćwicząc z hantlami możemy wykonać martwy ciąg na jednej nodze, przysiady, a także unoszenie bioder z ciężarem pozostawionym na kolanach. 

To doskonała forma aktywności zarówno dla zaawansowanych, jak i dla początkujących sportowców. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu obciążenia możemy w krótkim czasie poprawić swoją kondycję i dopracować sylwetkę w zaciszu swojego domu.