Dobór odpowiedniego zapachu dla mężczyzny wcale nie jest tak prosty, jak się zwykle wydaje. Mnogość wybory perfum, ilość ich odmian, nut zapachowych i marek, może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Od czego zacząć i na jakich najważniejszych punktach się skupić, że szybko wybrać perfumy idealne dla siebie?

Marka, jakość, styl czyli hebe perfumy męskie na plan!

Punktem pierwszym na liście ułatwiającej wybranie męskiego zapachu, powinno być znalezienie takiej drogerii czy sklepu z perfumami, który drobiazgowo i z dużą uwagą selekcjonuje wprowadzane przez siebie na półki produkty. Markowe, wyróżniające się doskonałym składem, jakością i utrzymujące na skórze przez jak najdłuższy czas – to podstawa. Nie każda sieć dba o takie detale, a to naprawdę pomaga wybrać w zasobach perfumeryjnych takie zapachy, z których mężczyzna będzie zadowolony. Na plan warto wziąć np. hebe perfumy męskie – to na półkach tej drogerii znajdziemy takie kultowe marki, jak Hugo Boss, Zippo Gloriou, Ingrid Team, Calvin Klein, Carolina Herrera, Bruno Banani, Tous Man, Adidas, Jacques Battini i wiele innych. Selekcjonowanie produktów w takich drogeriach to zdecydowanie prostsza droga zakupów, która skraca czas wyboru perfum i czyni go prostszym.

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Marka perfum. Nie od dziś wiadomo, że dobra marka jest niemal gwarantem sukcesu
  • Dopasowanie rodzaju zapachu do okazji (inne perfumy na co dzień, inne do pracy, inne na luźną imprezę)
  • Zapachy mocne i intensywne vs dyskretne i eleganckie – te pierwsze sprawdzą się na swobodniejsze okazje, te drugie do firmy i na biznesowe spotkania.
  • Unikanie przesłodzonych nut kwiatowych czy wanilii – aromaty te kojarzą się typowo kobieco i na męskiej skórze nie mają takiego uroku, jak na damskiej
  • Zapach musi się podobać – lepiej zrezygnować z perfum, które np. owiane są wspaniałymi opiniami mężczyzn z całego świata, jeśli nam po prostu ich nuta się nie podoba, niż męczyć się z czuciem od siebie czegoś, co w naszej opinii zupełnie nie pasuje do własnego stylu życia lub charakteru
  • Skład perfum. Tu zwraca się uwagę na popularne warianty opisane zwykle na flakonie danego zapachu i sugerujące wprost, jakimi nutami się on wyróżnia. Mogą to być perfumy drzewne i sandałowe, orientalne, klasyczne, cytrusowe, szyprowe (bardzo lubiane przez mężczyzn z racji na aromat dębu, żywicy i piżma), męskie kwiatowe i owocowe.

Przy wyborze perfum znacznie może mieć również kwestia pory roku. Na drogeryjnych półkach zawsze znajdzie te zapachy, które lepiej wydobywają swoją pełnię w okresie jesienno-zimowym lub wiosenno-letnim. Na lato – lżejsze, bardziej energetyczne i owocowe, na zimę – głębsze, cięższe, bardziej intensywne.