Iwona – symbol kobiety za kółkiem

Rzadko kiedy zawodowy kierowca potrafi skupić wokół siebie tak oddaną i pozytywną społeczność. Przeszła era Kubicomanii, teraz nadszedł czas na innego kierowcę, także zawodowego, lecz nie wyścigowego. Choć jazda na czas również się w jej przypadku zdarza, i to bardzo często – oto Iwona Blecharczyk. Ostatnio do jej olbrzymiego zbioru dokonań doszło jeszcze jedno osiągnięcie – Blecharczyk stała się ambasadorem marki Volvo. 

Iwona Blecharczyk Trucking Girl została ambasadorką Volvo

Firma Volvo zlokalizowana jest w Gothenburgu w Szwecji. Od 1928 roku pełnił ona kluczową rolę na rynku samochodów ciężarowych. Jest niezwykle popularna także w Polsce. Pojazdy ciężarowe Volvo obecne są zresztą na drogach całego świata, od Ameryki Południowej do stepów Kazachstanu. 

Tym bardziej cieszy więc wiadomość, że Iwona Blecharczyk (Trucking Girl) została ambasadorką Volvo. Miano ,,trucking Girl” towarzyszy jej od dobrych paru lat. Zaczynała swoją karierę od mozolnych transportów w 2011 roku, kiedy branża transportowa jeszcze nie była oswojona z kobietami za kierownicą. Blecharczyk przecierała szlaki, także za kierownicą samochodów marki Volvo. Po kilku latach zaczęła zajmować się transportami ponadnormatywnymi – przewoziła olbrzymie elementy konstrukcyjne wiaduktów, śmigła wiatraków energii odnawialnej czy wielkie maszyny budowlane. 

Nie tylko ciężarówkami człowiek żyje, lecz także i… lalkami Barbie

Iwona Blecharczyk została w międzyczasie także ambasadorem firmy Mattel. Amerykańskie przedsiębiorstwo oferuje słynne lalki Barbie. Stając się tak zwaną Barbie SHEro, Blecharczyk jest wzorem młodych dziewczyn z całego świata, należąc do tej samej grupy co słynne szachistki czy kobiety świata nauki – także one okrzyknięte zostały mianem SHEro. 

Znana Youtuberka

Omawiana tu bohaterka najbardziej znana stała się dzięki swojemu kanałowi na Youtubie. To tam wrzuca swoje najbardziej rozpoznawalne materiały. Blecharczyk obecna jest również na Instagramie i Facebooku. Początkowo zaczynała od pisania postów na blogu, jednak szybko zarzuciła ten zwyczaj ze względu na ograniczenia czasowe – znacznie łatwiej było nagrywać filmy z trasy. Kilka miesięcy temu Iwona Blecharczyk zdołała jednak wrócić do zarzuconego pisania – wydała swoją pierwszą książkę ,,Trucking Girl”. Jest to znany wszystkim przydomek Iwony. Udowodniła ona, że nawet w tak trudnej branży można osiągnąć sukces, pomimo przeciwności losu – wystarczy chcieć. Firma Volvo zdaje się to doceniać, co bardzo cieszy wszystkich – szczególnie kierowców zawodowych.