Jazda na rowerze ma coraz większą liczbę zwolenników, pokochaliśmy aktywność na świeżym powietrzu i z większą uwagą podchodzimy do wyboru zarówno samego sprzętu, jak i akcesoriów. Jednym z niezbędnych gadżetów do jazdy na rowerze są dobrej jakości okulary kolarskie, które gwarantują komfortową jazdę w różnorodnych warunkach. Wybór jest dziś jednak tak ogromny, że wiele osób nie jest pewnych, na jaki model się zdecydować. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

Zwiększ swój komfort jazdy oraz bezpieczeństwo w każdych warunkach

Okulary rowerowe mają za zadanie ochronić nasze oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz urazami, które może spowodować piasek, kamyk czy owady. Zwłaszcza przy szybszej i bardziej profesjonalnej jeździe nie można po prostu zapomnieć o tym istotnym gadżecie. Miejmy je zawsze przy sobie, zarówno na większe wyprawy, jak i na krótki wypad w niedzielne popołudnie, by wygodnie i bezpiecznie korzystać ze sportu na świeżym powietrzu i ulubionej formy spędzania czasu. Dobrze dopasowane okulary uchronią nas przed wypadkiem i ułatwią naszym oczom zauważenie ewentualnego zagrożenia, nawet wtedy, gdy słońce świeci nam prosto w twarz. Podstawowym czynnikiem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest wygoda i dopasowanie okularów rowerowych do naszej twarzy. Dlatego zawsze musimy brać pod uwagę budowę swojej twarzy i nasze potrzeby, a nie to, co akurat jest najbardziej trendy.

Dopasuj okulary rowerowe do swojej twarzy

Wybór właściwych okularów może nie być taki łatwy, dlatego najlepiej jest przejrzeć jak najwięcej propozycji, by mieć pewność, że postawiliśmy na odpowiedni model. Ogromny wybór znajdziesz na Brylano.com, gdzie w jednym miejscu przejrzysz setki propozycji, o różnym designie, ciekawej kolorystyce i przede wszystkim opartych o najnowsze technologie. Dobrej jakości okulary rowerowe powinien mieć zarówno kolarz, który spędza na rowerze każdą wolną chwilę, jak i osoba, dla której jest to dorywcze hobby. Okulary dobieramy często do naszego stroju czy wyglądu, i nie ma w tym dopasowaniu nic złego, o ile pamiętamy także o dobrych szkłach i wyprofilowaniu. Modne zestawienia w nowoczesnych kolorach pozwolą nam się czuć ekskluzywnie, ale to właściwe dopasowania parametrów zapewni Ci maksimum ochrony.

Okulary do jazdy na rowerze dla amatorów i profesjonalistów

Szeroka oferta Brylano.com ułatwi Ci zakup okularów, które spełnią wszystkie funkcje. Wygodne, ładne i nowoczesne modele firmy Oakley to gwarancja zarówno wysokiej ochrony, jak i modnej stylizacji. W dużej mierze zwracaj uwagę na dobre przyleganie okularów do twarzy, co gwarantuje dobrany właściwie kształt oraz noski i zauszniki – niektóre okulary rowerowe umożliwiają regulację tych dwóch elementów. Nawet długa jazda nie narazi Cię wtedy na odciski na twarzy i dyskomfort. Wszechstronne zastosowanie mają okulary rowerowe fotochromowe, które zabezpieczą Cię nawet w bardzo zmiennych warunkach pogodowych, gdy w szybkim tempie narażony będziesz zarówno na deszcz i wiatr, jak i rażące słońce. Przy słabym świetle sprawdzają się z kolei modele, które wyposażone są w kontrastujące soczewki. Oczywiście nie możemy zapomnieć o tym, że okulary rowerowe muszą być wyposażone w dobry filtr chroniący przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB i UVC.