Często podróżujesz samochodem? Nie lubisz kiedy telefon Cię rozprasza, a do tego posiadasz nowoczesny smartfon z mnóstwem przydatnych funkcji? W takim razie dlaczego nie podłączysz się do swojego samochodu? Aparaty komórkowe zazwyczaj korzystają z systemu operacyjnego, pochodzącego od firmy Google, w związku z czym każdy posiadacz takiego urządzenia może również korzystać z aplikacji Android Auto. To bardzo przydatna funkcja, którą doceni każda osoba udająca się podróż z nawigacją. Jednak samo wyznaczanie trasy przez sztuczną inteligencję to nie wszystko. Zobacz co skrywa w sobie doskonały projekt Google i przenieś jazdę samochodem na nowy, wygodniejszy poziom. 

Android Auto na każdą podróż! 

Specjalny interfejs, pochodzący od Google i zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownik odczuwał maksymalny komfort podczas podróży samochodem to doskonałe rozwiązanie dla każdego kierowcy. Aplikacja cechuje się dużymi, intuicyjnymi przyciskami, a także niewielką liczbą funkcji, powalającą skupić całą swoją uwagę na przemierzanym dystansie. Obsługiwanie map to jedna z głównych możliwości, poza nią Android Auto potrafi szybko wykonywać połączenia do wybranych numerów, korzystać z możliwości Spotify, Google Play Music, Pocket Cast, a także Waze. 

Nowoczesna sztuczna inteligencja doskonale radzi sobie także z komunikatami głosowymi. Z łatwością otworzy nam aplikację Messenger – pochodną Facebooka, WatsApp, a także Skype’ a. Oprócz wyżej wymienionych możliwości znajdziemy także pozostałe aplikacje, ułatwiające prowadzenie pojazdu – ich pełna lista znajduje się w specyfikacji Android Auto w sklepie Play. 

Ta nowoczesna aplikacja doskonale współgra z Asystentem Google, który zyskuje sobie coraz większe grono fanów. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji sprawdzić jego możliwości to koniecznie przekonaj się na co go stać i spraw, aby Twój telefon stał się bardziej intuicyjny. 

Jak korzystać z aplikacji podczas jazdy? 

Użytkowanie nowego interfejsu dzieli się na dwie grupy. Pierwsza z nich dotyczy posiadaczy samochodu z multimedialnym wyświetlaczem. To właśnie na nim mogą bez trudu wyświetlać się wszystkie niezbędne funkcje, a przy tym nie blokują żadnych udogodnień samochodu. To szczególnie istotne dla osób, które z wygodnego panelu w samochodzie sterują między innymi klimatyzacją czy programami radia. 

Do drugiej grupy zaliczymy użytkowników korzystających z Androida w samochodzie za pośrednictwem telefonu komórkowego. Ta aplikacja nie wymaga łączenia się z systemem samochodu, jednak powala na wykorzystanie głośników i mikrofonu, umiejscowionego w pojeździe. Dużym udogodnieniem dla kierowców jest także fakt, że podczas włączonej aplikacji telefon nam się nie zablokuje, a my ani na moment nie stracimy koncentracji.