Internet w podróży pozwala nie tylko przeglądać strony internetowe, ale również korzystać z serwisów streamingowych, czy załatwiać sprawy służbowe. W jaki sposób z niego korzystać? Co zrobić w sytuacji, gdy nie ma darmowego Wi-Fi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak korzystać z Internetu w podróży?

Powszechnie wiadomo, że międzymiastowe podróże pociągiem, czy autobusem trwają dosyć długo, a przemieszczanie się z jednego końca Polski na drugi może trwać kilka, a czasami nawet kilkanaście godzin. Czas spędzony w podróży można jednak spożytkować, ponieważ korzystając z Internetu można przeglądać interesujące nas strony, oglądać filmy, czy po prostu pracować. Jak zatem uzyskać dostęp do sieci będąc w podróży? Otóż, w wielu przypadkach przewoźnicy udostępniają podróżnym darmowe Wi-Fi, dzięki czemu można połączyć się z siecią na dowolnym urządzeniu. Zaletą tego rozwiązania jest brak dodatkowych kosztów, a także limitów pobieranych danych. Nie zawsze jednak istnieje możliwość korzystania z darmowego Wi-Fi, a rozwiązaniem pozostaje udostępnianie Internetu z telefonu.

Jak udostępnić Internet z telefonu?

Udostępnienie Internetu z telefonu to opcja, z której mogą skorzystać zarówno osoby posiadające ofertę na abonament, jak i telefon na kartę (dzięki pakietom internetowym). Udostępniając łącze smartfon pełni rolę routera Wi-Fi, a dane udostępniane są w ramach posiadanego limitu. Jak udostępnić Internet z telefonu? Otóż, jest to bardzo proste, a wszystkie korki przedstawia niniejszy poradnik:

  • wejdź w ustawienia telefonu;
  • uruchom transmisję danych;
  • wybierz opcję Router Wi-Fi;
  • uruchom Router Wi-Fi;
  • wybierz opcję Oszczędzanie energii, co zminimalizuje zużycie baterii.

Warto podkreślić, że udostępniając internet przez Router Wi-Fi nie można jednocześnie korzystać z innej sieci WIFI. Cały czas możliwe jest jednak odbieranie i wykonywanie połączeń, a także obsługa wiadomości.

Zalety Internetu mobilnego

Udostępnienie Internetu w podróży możliwe jest dzięki korzystaniu z łącza mobilnego, które oferują operatorzy telekomunikacyjni. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość korzystania z sieci w dowolnym miejscu pozostającym w jej zasięgu. Istotne jest także to, że z Internetu mobilnego można korzystać nie tylko na telefonie, czy tablecie, ale również laptopie, ponieważ wymienione wcześniej urządzenia mogą udostępniać łącze. Takie rozwiązanie sprawia również, że Internet mobilny sprawdza się także w domu, ponieważ kartę można włożyć nie tylko do telefonu, ale również do routera, który udostępni łącze na wszystkie dostępne urządzenia, np. telewizor, komputer, czy elementy systemu smart home.

Korzystanie z Internetu w podróży jest możliwe nie tylko dzięki darmowemu Wi-Fi, ale również poprzez udostępnienie łącza z telefonu. Jest to sprytne rozwiązanie, które sprawdza się w każdej sytuacji, a zaletą jest bezpieczeństwo połączenia. Więcej porad i nowości znajdziesz na nano.komputronik.pl.