Romantyczny wieczór nie może obejść się bez dobrej jakości wina. Trunek ten doskonale sprawdza się jak dodatek do kolacji. Bogaty smak świetnie nas rozgrzewa i pomaga się rozluźnić. Najprostszym sposobem na otworzenie wina jest oczywiście użycie korkociągu. Za jego pomocą bez trudu usuniemy korek i dostaniemy się do pożądanego alkoholu. Co jest w sytuacji, kiedy nie mamy korkociągu, a niebawem ma pojawić się nasza towarzyszka? Tu z pomocą przychodzą ciekawe rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę. Zobacz jak otworzyć wino w taki sposób, aby butelka pozostała w całości! 

Jak otworzyć wino – prosty patent 

W przypadku wina, zakręcanego w zwyczajny sposób nie mamy żadnego problemu. Kiedy zaś na horyzoncie pojawia się korek zaczynają się schody. Dla nas jednak nawet taka przeszkoda może okazać się banalnie prosta do pokonania.

Pierwszym sposobem na otwarcie wina jest but. Tak, dobrze przeczytałeś, chodzi o zwykły but. Do niego będzie potrzebny Ci także niewielki kawałek ściany. Zdejmij obuwie ze stopy i umieść w nim butelkę w taki sposób, aby dno dotykało cholewki. Następnie uderzaj butem w ścianę – trzymając jednocześnie wino! – tak długo, aż korek nie wyskoczy. Jeśli nie chcesz wykorzystywać do tego buta to swoje zadanie spełni także zwykła książka. 

Drugi sposób można podsumować prosto – czego nie da się wyjąć, należy wepchnąć do środka. Podobnie jest z korkiem. Zrób w nim niewielką dziurkę za pomocą igły lub nożyczek i wepchnij korek do środka. Do tego zadania możesz użyć szczoteczki do zębów, markera, śrubokrętu lub czegokolwiek podłużnego i długiego! Korek opadnie na dno, a Ty będziesz mógł bez przeszkód delektować się smakiem alkoholu. 

Skoro już o nożyczkach mowa – za ich pomocą również otworzysz wino! Rozłóż nożyczki w taki sposób, aby jedno ostrze utknęło w korku, drugie zaś wystawało na zewnątrz. Nożyczki przekręcaj wraz z korkiem, lekko podważając go ku górze. Już po kilku ruchach korek powinien opuścić butelkę i zostać w nożyczkach. 

Osobom odważnym polecamy patent na otwieranie wina za pomocą palnika. Trzymając wino w ręku odpal palnik i ogrzewaj nim szyjkę butelki. Wytworzone ciśnienie wypchnie korek. Podczas testowania tego sposobu należy zachować jednak ostrożność. Zbyt mocne ogrzanie butelki może doprowadzić do jej pęknięcia! 

Ostatnim dobrym sposobem na otworzenie wina bez korkociągu jest użycie zwykłego wkrętu i młotka. Za pomocą śrubokrętu wkręć wkręt w środek korka, a następnie wyciągnij go za pomocą młotka. Alternatywnie do tego zadania możesz użyć także kombinerek. W ten sposób bez większych szkód otworzysz każdą butelkę z winem.