Masz dosyć miejskiego zgiełku i wiecznego „wyścigu szczurów”? Potrzebujesz chwili relaksu i ukojenia po ciężkim dniu pełnym obowiązków? Wcale nie musisz wyjeżdżać z metropolii, aby poczuć dziki, naturalny klimat i nabrać energii do dalszego działania. Sprawdź najlepsze propozycje na odpoczynek od miasta, nawet jeśli znajdujesz się w jego ścisłym centrum.

Spacer po parku

Nawet jeśli w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie ma lasu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie tereny zielone znaleźć w niedalekiej odległości. W weekend koniecznie udaj się na spacer po parku lub lesie znajdującym się w niedalekiej odległości od miasta. Oddychaj świeżym powietrzem, słuchaj śpiewu ptaków i szumu drzew. Świetnym pomysłem jest też piknik albo krótki trening fitness czy jogging. Nawet w miejskich terenach zielonych możesz liczyć na naprawdę doskonały relaks, a przede wszystkim tak potrzebne Ci wyciszenie.

Morsowanie

Morsowanie jest nie tylko modne, ale po prostu zdrowe. Wzmocnij swoją odporność, a przede wszystkim zapomnij o codziennym pośpiechu i natłoku obowiązków. Skup się tylko na sobie i własnych potrzebach. Rytuał morsowania to świetny sposób na chwilę zapomnienia. W zimnej wodzie i tak nie skupisz się na żadnych przyziemnych sprawach.

Saunowanie

Na każdej miejskiej pływalni znajdziesz saunę i koniecznie z niej skorzystaj, nie tylko ku zdrowotności, ale i odprężenia. Chwila ciszy i spokoju oraz doskonałe rozgrzanie całego ciała ukoi nerwy i zrelaksuje. Saunowanie można traktować jak skuteczną terapię uspokajającą, nie ma wątpliwości, że warto odbywać takie rytuały regularnie.

Kontakt z wodą

Zimą korzystaj z miejskich basenów krytych, najlepiej w godzinach porannych lub wieczornych, a latem odkrywaj zbiorniki wodne w mieście, nad którymi możesz poczuć się, jak na dzikich Mazurach czy w nieskażonych działalnością człowieka Bieszczadach. Jeśli oczekujesz jeszcze więcej atrakcji, udaj się na spływ kajakowy, zapisz się na kurs windsurfingu albo popłyń w rejs statkiem po miejskiej rzece. Z całą pewnością widok na miasto w tak okazałych warunkach przyrody będzie niesamowity, być może nawet zatęsknisz za miejskim gwarem.

Ekologiczna uczta

Pozwól sobie na chwilę przyjemności i przygotuj kolację, podczas której królować będą dania stworzone z tylko naturalnych, ekologicznych składników. Pyszna sałata, danie główne z pieczoną dziczyzną i deser z owoców prosto z sadu, to tylko jedna z propozycji na kulinarne rarytasy. Wieczorem przyrządź ulubiony koktajl, którego bazą będzie polska wódka premium z bieszczadzkich zbóż i zapomnij o codziennych trudach życia w mieście.

Domowe SPA

Dzikość natury odnajdziesz nawet wtedy, kiedy nie wychodzisz z domu. Wystarczy, że przygotujesz gorącą kąpiel, do wody dodasz naturalne oleje i zioła z połonin, a w tle puścisz odgłosy natury. Szum morza, śpiew ptaków, odgłosy lasu albo spadających kropli deszczu, to tylko kilka propozycji, które będą działać odprężająco na Twoje zmysły. Wybierz te, które lubisz najbardziej i zafunduj sobie przynajmniej godzinę odpoczynku w towarzystwie natury.